| anonim_4396 a întrebat:

Care credeți că este cel mai important lucru pe care două persoane, bărbat și femeie, trebuie să îl aibă în comun pentru ca relația lor de iubire să reziste în timp?

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Relatia lor cu Hristos.

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu știu, hai sa aflam Bunny.

| oSalamadra a răspuns:

Respect

| Zuzu1991 a răspuns:

Iti fac o lista de te capiez big grin
primul si cel mai important lucru e sa se inteleaga si sa aiba intelegere... SIIIIII, fiecare sa fie de partea celuilalt, fara egoism sau alte tampenii

suntserios
| suntserios a răspuns:

Incredere

| NotNamed a răspuns:

Seriozitatea (dorinta de a duce relatia respectiva cat mai mult posibil)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Planuri de viitor similare.
In rest, mai importante mi se par lucrurile pe care nu le au in comun.

| RAY a răspuns:

Sinceritate,seriozitate, maturitate, încredere unul în altul, atracție fizica și emoțională, pasiuni comune, petrecerea timpului în doi, nu vb de sex de excursii, călători, iar bărbatul sa nu uite ca femeia trebuie cucerita în fiecare zi.

| tonyc7 a răspuns:

Faptul de a se placea reciproc unul pe celalalt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am vazut o problema mare ca partenerele mele nu aveau demnitate deloc
Dar nimic din compatibilitate nu e neimportant
E foarte greu sa gasesti un om langa care sa planuiesti viitorul fara teama
Nu mai zic de executie ca nici planurile nu am cu cine le face
Toate traiesc la moment dupa cum le miroase a bine

| Gusticel a răspuns:

Respect. Daca se duce respectul se duce tot

Obiective + interese comune.

| VictorJulien a răspuns:

Sinceritate și poftă de mâncare laughing)

| Freya1 a răspuns:

Oameni nu trebuie sa fie identici ca sa poata face o familie, Trebuie doar sa isi dorească ambi o familie.
In rest respectul, iubirea si înțelegerea conteaza.

| DarthNiger a răspuns:

Sinceritate

| Catrice a răspuns:

Compatibilitate sexualahee hee

| sweetys a răspuns:

Încredera, iar dacă o ai, vine la pachet cu respectul.

| Mosotti a răspuns:

Mai multe sunt:

1 - Sa se atraga reciproc fizic la fel de tare.
2 - Sa aiba caractere bune sa se respecte, sa se poarte frumos unul cu altul, sa fie intelegatori, sa se asculte, sa fie comunicativi.
3 - Sa aiba ceva pasiuni si discutii comune ca sa se inteleaga totusi, sa poata sa se inteleaga cand isi petrec ceva timp impreuna, sa aiba ceva sistem de valori comun, sa stie sa respecte independenta celuilalt, adica daca am chef sa fac ceva singur, ea sa faca si ea altceva singura adica din ce nu avem comune.

In timp se va duce punctul 1 dupa 45 ani in colo dar vor ramane celelalte doua, si aia tine relatia la infinit.
Majoritatea nu tin cont de punctele 2 si 3, si de aia se duc dracului relatiile.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Modul de gândire

| Frank51 a răspuns:

E nevoie de multe chestii, printre care sa faci sacrificii. Dar daca ar fi sa spun dupa mine personal, sa aiba acelasi scop. Daca scopul este comun, totul e perfect.

| Whitesnake99 a răspuns:

Chimie

| RKBlue a răspuns:

Cel mai important?
E greu sa alegi unul,dar as zice ca e completarea din punct de vedere al gandirii si comportamentului.
Poti sa nu ai cea mai buna chimie in pat,dar sa fie buna. Oricum dupa o vreme se va rari.
Respectul e total abstract,putand insemna ceva pentru fiecare.Mi se pare logic ca acela sa-l socotim ca oferit din start(in acest caz ipotetic,nu oricare din viata reala)
Sinceritatea nu poate fi mereu totala(in sensul ca uneori sunt bune mici minciuni albe,sa nu ranesti sentimentele partenerului, cum ar fi sa te prefaci ca-ti pasa de nu stiu ce rochie, joc video, etc)
Dar, daca tu iti completezi partenerul si el pe tine, ajungeti sa va intelegeti si sa va echilibrati unul pe celalalt, atunci nu cred ca sunt multe lucruri care sa va desparta sau sa stearga iubirea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Principiile și credința.

| Mopmop a răspuns:

Comunicare.

| Sofer a răspuns:

Respect și comunicare.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ceva ce doar ei stiu sau simt ca este acolo happy
Difera de la persoana la persoana...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru VictorJulien):

Mai ales poftă de mâncare. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Buuun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

M-ai făcut să zâmbesc. happy

Apropo... "m-am convins de abilitatea ta de a gândi". big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Whitesnake99):

Și română...că dacă o iei cu frumoas - o...winking