| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cat de mult conteaza machiajul,imbracamintea,formele,atitudinea,vocea si caracterul pentru o femeie? Avand aceste lucruri,credeti ca o femeie poate cuceri simplu un barbat? In afara de aceste lucruri, ce mai este important pentru atractie? Fara aceste lucruri mentionate mai sus poate exista iubire intre 2 persoane?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orice are o explicatie si solutie da sau nu in functie de cerintele alegatorilor

| darrio2007 a răspuns:

Caracterul conteaza cel mai mult.Restul se schimbă.

| RAY a răspuns:

Tu confunzi iubirea cu atractia fizica,nu inseamna ca daca ma atrage una o iubesc,atractia fizica in fata simetrica,talie mica,sanii,fund,par lung, dar desigur ca cu cat e mai dezbracata cu atat atrage mai multi barbati in jurul ei, femeile dau toti banii pe frumusetea a lor, pentru ca asa atrag barbati prin fizic, femeile au ca arma sexul iar noi banii sau fizicul depinde cum arati

| RainmakerX a răspuns:

Hello.

Eu sunt de parere ca poate exista lejer atractie fara machiaj, imbracaminte si forme. *poate chiar si voce*

Conteaza in principiu atitudinea. Degeaba arata bine daca are o atitudine care lasa de dorit.

Eu sunt de parere ca formele, machiajul si imbracamintea sunt doar imagini realizate de oameni.

Degeaba are haine scumpe... in pat tot si le da jos.
Degeaba are machiajul ziua daca dimineata nu o mai recunosti.

Formele nu tin de ea... Daca asa a fost sa fie atunci pana la urma ce vina are ea? Mai bine sa nu aiba forme decat sa aiba forme de "plastic".

Totul este posibil. Cel mai important?
Cea mai importanta este compatibilitatea dintre cei 2.

Sa-ti gasesti un partener este asemenea donatului de organe. Degeaba gasesti donator daca nu esti compatibil.

Fara atitudine nu poate exista iubirea dar fara restul se poate...

Este doar parerea mea.
Succes!

| gemeni6226 a răspuns:

Eu cred ca o fata, o femeie cucereste prin caracterul pe care o are. Faptul ca iti zimbeste, ca vorbeste frumos cu tine, faptul ca te asculta cu interes cred ca reprezinta mai mult decit imbracamintea si fardurile.Caci o papusa imbracata bine si fardata este frumoasa dar daca e rece si nu interactioneaza cu tine ce folos.Nu?

| JetBlueJet a răspuns:

Daca pe barbat nu il deranjeaza ca ea se macheaza(gandeste-te ca daca seara isi da machiajul jos cu spaclul, dimineata cand o vezi fara faci infart),daca ii place cum se imbraca,vocea, caracterul si formele, atunci categoric te va cuceri in scurt timp, si simplu. {In afara de astea, cred ca foarte importanta ar fi si inteligenta, ca pe degeaba ai toate cele mentionate mai sus, daca nu ai creier}.
Stiu ca foarte important este si modul in care vorbeste fata, si limbajul ei corporal(felul in care zambeste etc.).
Cred ca poate exista iubire si fara unele lucruri (imbracaminte, frumusete, si forme), pentru ca doar gandeste-te, pe degeaba e frumoasa si arata nu mai stiu cum, dar nu va intelegeti de nici o culoare. big grin

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Faza e ca unele adica eu, nu pentru aia ci sa ma simt bine happy