| dragosh_1452 a întrebat:

Care sunt sansele de reusita pentru ca o relatie de prietenie la distanta sa se finalizeze cu o casatorie? Se merita efortul? Daca ai trecut pe aici. poate impartasesti cum a fostwinking Thx

Răspuns Câştigător
| mircea_9180 a răspuns:

Secretul oricarei relati indiferent ca e la distanta sau nu... e Dumnezeu! atat timp cat in viata celor doi e Dumnezeu te asigur ca va fi si dragoste si incredere va fi si rabdare si binecuvantare...si te asigur ca va duce la casatorie si nu ori ce fel de casatorie ci una fericita!

9 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Nu am trecut pe aici dar stiu multe cazuri fericitehappy

eileen
| eileen a răspuns:

Daca este dragoste adevarata se merita sa astepti. Eu sunt cu iubitul de doi ani curand, si suntem foarte bine desi ne despart kilometrii... la anul ne casatorimlaughing spertongue

| Dara a răspuns:

1 an si 4 luni. Atat a durat relatia noastra. Eu intr-un oras, el in altul, ne vedeam odata pe luna.Foarte romantic, scrisori, intalniri cu buchete imense de trandafiri... Apoi ne-am casatorit si de 10 ani si jumatate avem o casnicie foarte reusita! happy
DA, as spune ca a meritat efortul!

mlm
| mlm a răspuns:

Cel mai mare secret al unei relatii la distanta este increderea, seriozitatea si fidelitatea, intr-adevar daca iubesti cu adevarat acea persoana, ai esti fidel si ai porti respect, atunci si relatia voastra se va sfarsi cu bine, daca nu pa si pusi.Bafta.

| nicky a răspuns:

Depinde cum iti e destinul. S-ar putea sa mearga. Incearca.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cred ca cel mai important e sa nu pui la indoiala lucrul asta, daca vreti si credeti in voi o sa reusiti. Concentrati-va asupra voastra, nu a distantei dintre voi, daca pricepi ce vreau sa spun.
Spor!

| cely a răspuns:

CUNOSC DOUA CAZURI FERICITE, CARE AU FORMAT FAMILII ADEVARATE. FIECARE CU SOARTA LUI IN VIATA

| simona24 a răspuns:

Nu am trecut prin asa ceva dar am cunostinte care au sfarsit prin casatorie...cred ca merita efortul si sansele trebuie da'te de ambii parteneri!

| onlyme_3202 a răspuns:

Eu sunt de acord cu mircea si te felicit k i-ai dat raspunsul castigator. are mare drepate. si da se merita orice efort atunci cand iubesti si esti iubit.