| 2k18Tpu a întrebat:

Se merita o relație la distanță?

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

Probabil merita daca tu crezi si iti doresti din tot sufletul aceasta relatie, daca sunteti pe aceeasi lungime si exista comunicare si incredere perfecta, la un nivel mai mult decat ridicat.

Ce li s-a intamplat altora nu e neaparat sa ti se intample si tie, eu nu m-as baga, dar fiecare e stapan pe deciziile lui si, in fond, nu stii ce se poate intampla.

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce varste aveti copii?

| mihai69 a răspuns:

Nu; nu de alta, dar verbul „a merita" NU e reflexiv.
Cât despre relațiile la distanță... sunt amintiri frumoase. Dar atât - nu ai nicio speranță pentru o finalizare concretă.

| Freya1 a răspuns:

Se merita daca aveti planuri serioase impreuna si nu stati foarte mult la distanta

| LoveSleep a răspuns:

Da.

| Hammurabi a răspuns:

Nu.

| HazelEyes77 a răspuns:

Din punctul meu de vedere relatiile la distanta nu sunt facute sa tina prea mult. Faptul ca te vezi cu persoana respectiva la nu stiu cat timp sau chiar deloc face sa intervina frustrarea si de multe ori unul va renunta. Nu zic ca nu exista si cazuri fericite dar acestea sunt extrem de rare si implica sentimente puternice, rabdare nesfarsita si doi parteneri care stiu ce e aceea loialitate.

| HadesSs a răspuns:

Intr-o relatie la distanta toti 4 sunt fericiti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacã reusiti sã vã vedeti cel putin o datã la 2-3 saptãmâni da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Victoria18 a răspuns:

Atata timp cat exista atatea metode de a tine legatura si la distanta, nu vad de ce nu. Sentimentele rezista distantei daca sunt adevarate.

| DonGiani a răspuns:

Dacă sunt sentimente reale, categoric da happy

| YellowAngel a răspuns:

Nu

| Defalucy a răspuns:

Nu.

| Maskoff a răspuns:

Depinde de persoane. dar de obicei nu prea țin mult.

Răspuns utilizator avertizat