| CossMii a întrebat:

Cum poate o fata sa mentina la distanta inca o buna perioada de timp.o relatie care este mai mult decat o prietenie dintre ea si un baiat?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Relatiile la distanta pot sa reziste, depinde de dorinta celor doi, de a face tot ce pot, pentru a pastra legatura si a intretine vie prietenia ori iubirea care exista intre ei, inainte de a fi nevoiti sa se desparta.
Daca sentimentele exista, atunci nu este cazul sa-ti faci probleme cu atat mai mult, va veti verifica dorinta de a fi impreuna.
Dorul, fiind unul din sentimentele care intretine relatia.
Exista in prezent mai multe cai de comunicare si chiar daca distanta geografica dintre voi exista, puteti sa vorbiti si sa stiti unul despre celalalt.
Inca o data precizez, orice relatie poate rezista daca exista dorinta celor doi de a fi impreuna si pe mai tarziu.
Mult succes si multa sanatate.

2 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Ai formulat intrebarea intr-o maniera."sublima". Nu renunta la el, nu incerca sa il faci gelos pentru ca la distanta chestia asta poate distruge relatia. Arata-i ca esti interesata de el, dar lasa-l pe el sa te caute, iar daca esti geloasa pe ceva, ii poti arata asta, putina gelozie din partea partenerei e placuta, dar nu exagera si nu il traumatiza cu chestia asta. Succes, oricum daca iubirea exista relatia va tine si fara sa faci tu ceva special.

| Bogdan_Mirica_1991 a răspuns:

Simplu...il atragi si il respingi in acelasi timp...provoaca-i, starneste-i interesul pentru tine, fi dulce, dupa rea, si tot asa.