| croissant a întrebat:

Se merita o relatie la distanta?

Răspuns Câştigător
| girlpoisson555 a răspuns:

Mhm. Relațiile la distanță.
E atât de frumos să ști că undeva este un suflet care se gândește și te iubește necondiționat, poate; trebuie să fi capabil să menţii o relaţie la distanţă, ai maturitatea mentală necesară să treci peste toate obstacolele pe care le întâlneşti la tot pasul și aici mă refer la amândoi. E ciudat dar în acelaşi timp plăcut, să ai puterea să rezişti tentaţiei de a claca, de a renunţa la tot ce s-a clădit pe aceşti kilometri, să câştigi încrederea celuilalt şi să nu te laşi ademenit de ceea ce întâlneşti în apropiere. Dar cel mai important este să vrei să rezişti şi să te dedici decât unei singure persoane, indiferent cât de departe e, indiferent câte persoane încearcă să îţi fure inima între timp, indiferent cât de mult mai durează până ajungi să o întâlnești.

Relațiile la distanță practic nu prea există, în orice moment poți găsi pe altcineva și poți claca, poți renunța la tot ce ai clădit pe acei kilometri.

Nu merităm o relație la distanță, relațiile sunt făcute pentru ca cele două persoane implicate să poată să se vadă, să se atingă, să se simtă, altfel tu într-o relație la distanță, ce vezi, ce simți? O incertitudine totală, frica zilei de mâine.

Noi merităm atenție maximă, nu jumătăți de măsură, în timp ce vorbește cu tine, poate fi și cu altcineva și tu să nu știi nici cu dosul.

Cândva am fost PRO acestor relații. Dar acum sunt CONTRA, motivele ți le-am spus mai sus.

Nu merită să te complici. Sunt o grămadă de persoane cu care-ai putea interacționa și care nu sunt la un milion de kilometri de tine.

16 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se merită, deoarece nu stii exact ce fel de persoană este, prin intermediul calculatorului poti fi oricine, dar dacă esti față in față cu persoana mai greu poti ascunde adevaratele intentii sau identitatea. Toate bune.

| LaLaura a răspuns:

Daca va iubiti si suntem pe acesi lungime de unde, da se merita. Dar daca nu aveti aceleasi puncte comune, nu se merita. Eu am o relatie la distanta de 9 ani, nu spun ca a fost usor, a fost si este greu, deoarece simti nevoia sa iti fie aproape, nu doar cu vocea, dar cum mult efort din partea la amandoi, o sa fie o relatie frumoasa,

| RAY a răspuns:

Daca nu ai cu cine pierde timpul de ce nu? pana la urma tot e o pierdere de timp, eu spun ca nu se merita

| OnuOnulică a răspuns:

In mod normal nu...acum depinde si de partener.
Parerea mea e ca nu se merita...

| neutrino a răspuns:

Ce sa faci cu ea, sa-ti pupi zilnic monitorul? Oamenii sanatosi si capabil isi fac relatii normale, loco, nu se amagesc cu astfel de vise, cu iubiti/iubite la distanta.

| Emilian65 a răspuns:

NU. Este un proverb: Ochii ca nu se vad, se uita.Asta se va intampla si la voi.

| peperonies a răspuns:

Daca se merita ea pe ea? cred ca da.

| peperonies a răspuns:

Daca se merita ea pe ea?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatie la distanta nu mai inseamna relatie. Relatie e atunci cand cei 2 parteneri sunt unul langa altul, nu la mii de km distanta. Deci nu, nu se merita.

| SweetMinion a răspuns:

Nu cred ca se merita.Voi 2 nu va mai vedeti si incepeti sa va indepartati incetul cu incetul.Insa,daca voi credeti ca va functiona, atunci incercati.

| emmaemilia a răspuns:

Daca va iubiti mult nu prea conteaza distanta, dar daca va afecteza mult chestia asta mai bine ai renunta inainte sa suferiti si mai mult

| alessia49 a răspuns:

depinde draguta eu sunt intro relatie de 3 ani. Acum 3 ani m-am indragostit de un bun prieten in vacanta de craciun doar atunci veneam in tara restul anului eram in strainatate la studi veneam in fiecare iarna acasa si ne bucuram enorm si parca distanta ne-a unit m-ai mult dupa 2 ani m-am mutat in tara si de 3 ani suntem de nedespartit se merita daca cunosti persoana dar ca sa te indragostesti pe net fara a cunoaste imi pare o prosti

| croissant explică (pentru alessia49):

Cunosc aceea persoana respectiva, doar ca acum a plecat si imi lipseste

| alessia49 a răspuns (pentru croissant):

Te inteleg sad

| doodl a răspuns:

Daca aveti sanse reale de a va intalni se merita happy dar nu va fi usor