| doraz a întrebat:

Care sunt semnele din partea unui baiat ca te place? In conditiile in care cu baiat respectiv nu vorbesti, decat va stiti pentru ca sunteti in acelasi liceu? Este foarte timid!
Cum as putea sa-mi dau seama ca ma place?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Buna!
Avand in vedere ca nu va cunoasteti personal, este greu de spus. Insa am trecut prin asta, si consider ca pot sa iti dau un sfat cat de cat de folos.
Cel mai bine iti dai seama din privirea lui, daca se uita insistent la tine sau te priveste pe ascuns si intoarce capul atunci cand este observat, sunt mari sanse ca el sa fie interesat de tine.
De asemenea, daca isi inteaba prietenii de tine, si asta constituie un semn.
Oricum, e greu de spus. Cel mai bine ar fi sa gasesti un prieten comun care sa va faca cunostinta, sau sa iti faci curaj si sa intri in vorba cu el!
Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| Danny a răspuns:

Cand il vezi, zambeste-i de la distanta in semn ca : "Ha! Te-am vazut uitandu-te la mine!" si vezi reactia lui happy Cu ocazia asta poti sa si vorbesti cu el. Gen: "Hey! Inveti pe etaj? Te-am vazut pe aici de multe ori." Sau gasesti ceva sa-l intrebi, iar mai apoi poti sa-i ceri Id-ul sau nr. de telefonwinking

| spad3r a răspuns:

Intreba-l direct si gata...

| Teutzki a răspuns:

Te place dacă...

• Nu poate să te privească în ochi şi se bâlbâie atunci când vorbeşte cu tine.
• Obişnuieşte să stea lângă tine la ora de mate şi "din greşeală" îţi atinge picioarele pe sub bancă.
• Roşeşte atunci când picioarele lui le ating pe ale tale.
• Te ignoră atunci când prietenii lui sunt prin preajmă. Însă nu o lua personal. Face asta pentru ca ceilalţi să nu-şi dea seama că te place.
• Încearcă să spună tot felul de bancuri ca să te facă să râzi.
• Poartă acea bluză verde care se asortează cu ochii săi atunci când ştie că se întâlneşte cu tine. Iar când îi faci un compliment, minimalizează intenţionat: Ce? Chestia asta veche?
• Îţi cere numărul de telefon şi te sună / iţi dă un SMS atunci când promite că o va face.
• Îţi dă şi ţie una dintre căştile de la iPod în drum spre casă.
• ... şi te lasă să treci peste Green Day pentru a ajunge la chestiile pe care le-a pus pe iPod special pentru tine.
• Ascultă cu atenţie ceea ce spui şi nu îşi aruncă privirea către alte fete de lângă tine.
• Uită-te în ochii lui. Dacă pupilele sale se lărgesc înseamnă că este îndrăgostit lulea de tine. Dovedit ştiinţific!
• Face glume pe seama ta sau încearcă să te enerveze. Vrea să îţi atragă atenţia – cu orice preţ!