| imihaistoian a întrebat:

Cat costa sa organizezi o nunta cu 100 oameni si cam cat iti ramane dupa?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Un calcul sumar
100X120 lei meniul =12.000+3.000 muzica=15.000
50 familii X 500 lei darul =25.000

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
in primul rand conteaza bugetul pe care il ai, conteaza locatia, conteaza daca o faci la curte si nu la restaurant, conteaza daca muzica este la calculator ori vrei formatie. depinde ce miniuri vrei sunt multe chestii care depind de tine..cat despre ce buget iti v a ramane, depinde de darul fiecarui invitat/de naside parinti.
O frumoasa zi sa aihappy

| luiza a răspuns:

In primul rand depinde de meniu si de cine vrei sa iti cante(astea costa cel mai mult); la astea mai adaugi costurile decorarii salii, si cheltuielile pe care le mai faci cu nunta. Functie de cat speri sa primesti de laa fiecare pereche poti spune mai apoi cu cat ramai dupa. uite ca exemplu: mergem pe persoana: meniu-100 lei; iei dj si te costa 20lei/ persoana; cost decor 20/ pers; si mai faci alte cheltuieli sa zicem 25lei / persoana, astfel cheltuiesti 165 lei pentru fiecare invitat. daca fiecare invitat iti da la masa 250 lei ai un castig total de 8500lei dar avand in vedere ca nasii, parintii si rudele apropiate dau mult mai mult ce ramane creste!

| mona a răspuns:

Sa organizezi o nunta te cam arde la buzunar indiferent de nr invitatiilor, la majoritatea servicilor se plateste un avans iar dupa nunta achiti restul, in concluzie cu mare lucru nu ramai in mana[mai demult pe banii castigati la nunta se putea lua o casa sau apartament acum nici vorba de asa ceva]

| Roxana121 a răspuns:

Depinde de local, amenajare, de multe chestii.

evenso
| evenso a răspuns:

Depinde de multe si cu cat ramai la final.
Dar te poti gandi de la 30.000 lei in sus.

Citeste acest articol:

http://blogul-lui-moroi.blogspot.ro/......ul-de.html