| Aditu94 a întrebat:

Cat de potent trebuie sa fie un barbat spre a fi pe placul unei femei?
Ce inseamna "potent financiar" ca si valoare monetara?
Ce salariu ar trebui sa aiba un barbat lunar sa fie acceptat de o femeie spre a avea o relatie serioasa?
Ca relatia sa mearga si sa nu dea rateuri, care ar fi solutia?

26 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ar fi dupa anumite femei, potenta financiara nu se rezuma la un anumit salariu. Ar trebui sa fie fara numar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca relatia sa mearga si sa nu dea rateuri solutia ar fi sa nu il ia de barbat pentru situatia financiara

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Potent de 2-3 ori pe săptămână, dar erecția nu e totul.
Potența materială se raportează la zonă, nivel social și persoană. De la 3000 de lei pe lună poate fi ok, dacă ești din Dorohoi și mai ai și 20 de găini, o vacă și 3 porci laughing
Dacă ești băiat de Cluj sau București, de la 1000e pe lună.
Orice relație mai dă și rateuri, iar soluțiile nu sunt universale, pentru că, din fericire, oamenii nu sunt la fel, fiecare se comportă în felul său.

| Freya1 a răspuns:

Fiecare om are părerea și dorința lui.

Sunt femei ce își doresc bărbați cu zeci de mii în conturi, si sunt femei ce își doresc bărbați independenți ce sa aibă un venit din care sa se descurce.
A doua varianta, calculeaz-o în funcție de cheltuieli (facturi, mâncare etc, lucuri pe care le plătim noi oamenii e rand).

| Frank51 a răspuns:

Pentru Viorica de peste drum ajunge să ai un porc. Pentru o păpușă crescută cu pedigree trebuie să fii Andrew Tate. Doar am demonstrat extremele.

| SilentRain a răspuns:

Dacă ai pus întrebarea asta clar o să mori singur cu tot cu bani tau
Mai bine ai citit o carte de dezvoltare personala

| johnnny123 a răspuns:

În caz că nu știi, Melinda Gates a divorțat de Bill Gates, iar MacKenzie Scott a divorțat de Jeff Bezos...

Rezultă că "potența" financiară nu este nici pe departe singurul criteriu pentru ca o relație să funcționeze.

| 199onur7 a răspuns (pentru johnnny123):

Jeff eray gay wtf -_-

| johnnny123 a răspuns (pentru 199onur7):

Ți-a mărturisit ție Jeff Bezos asta în privat? Pentru că nu există informații publice în acest sens.

| 199onur7 a răspuns (pentru johnnny123):

Pai numele era de bărbat si cand m-am uitat pe internet stai ca era femeielaughing)))

| johnnny123 a răspuns (pentru 199onur7):

Aha, deci tu mai întâi vorbești, și apoi te interesezi.
Clasic.

| Lioana a răspuns:

Depinde de gusturile si pretențiile femeii pe care o dorești. Ca sunt femei care accepta si barbati care nu au nici un ban.

| ReddY25 a răspuns:

Când iubești nu te gândești doar la avuție sau alte cele. Iubesti pentru ceea ce este nu ce are(totuși nici chiar pielea. laughing) astfel se construiesc relații de lungă durată

Răspuns utilizator avertizat
| anonim3247 a răspuns:

Un bărbat care are 28 - 30 de ani și este vrut de soț de o femeie trebuie să aibă minim
- apartament de 2 camere fără credit
- salariu de minim 3500 lei
- mașină - nu trebuie
Dacă are astea e ales de o femeie ca el profesional.
Adică dacă el e șofer și are ce am scris nu îl bagă în seamă o doctoriță.
Îl bagă în seamă o vânzătoare din magazin.

| anonim3247 a răspuns:

Altă variantă
- el are ce am scris și este pompier
- ea nu are decât salariu dar este vânzătoare
Nu se uită doctorița la pompier chiar dacă are apartament și 5000 lei salariu.

| anonim3247 a răspuns:

Mai e și varianta
- bărbatul angajat bine dar cu salariu de vreo 3500 lei și nu are nimic, nici mașină de 2000 de euro
- femeia foarte bogată - câteva case și bani mulți

| CleanHeart a răspuns:

Unele fete vor mai mult și unele femei vor mai puțin, depinde de standarde
Eu tânjesc după o dezvoltare financiara împreună, calități să fie

| 120bulevard a răspuns:

Intrebarea asta este acceptabila dar daca ai fi pus cat de potenta si dezirabila este o femeie in functie de cati barbati s-au culcat in trecut cu ea ar fi iesit cruciada de la Rovine aici

| just4ubr2015 a răspuns:

Sa ii faci toate poftele financiare si sexuale si te va trata ca pe un rege

| just4ubr2015 a răspuns:

Ca relatia sa mearga barbatul trebuie sa fie potent sexual ca financiar nu e nevoie.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Păi nu știu, cât nu dormi pe stradă și ai ce mânca e super

Răspuns utilizator avertizat
| DonEnnioSalieri a răspuns:

Din moment ce intrebi asa ceva uita ca esti barbat, esti fetita.
pentru ca relatiile serioase nu au la baza banii sau chestiile materiale, de exemplu fosta m-a luat desi stia ca nu am bani prea multi si ea producea in cateva luni cat nu faceam eu in 2 ani si relatia a mers perfect desi nu aveam ce sa ii ofer material prea multe.

| RosaliaOriginala a răspuns (pentru DonEnnioSalieri):

Efectiv ai recunoscut ca esti materialist, laughing

| DonEnnioSalieri a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Papusa eu zic sa-ti vezi de intrebarile tale prostesti si sa nu mai comentezi cand nu cunosti situatia, te asigur ca daca eram materialist nu mai ma trezeam la 4:30 sa ma duc la munca, asa ca taci ca mai exista persoane ce stiu sa imparta bogatia si saracia cu cineva iubit.