| anonim_4396 a întrebat:

Cat doarme un bebe la 7 saptamani

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cu cat doarme mai mult, cu atat esti mai norocoasa. Ale mele dormeau cam 8-10 ore, in rest, plangeau.Acum insa, sunt foarte cuminti, au crescut.

| antonia09 a răspuns:

Buna,
Un bebelus pana in 4 luni poate dormi pana la 16-18 pe zi, in functie de cum are programul de masa.
Fetita mea manca de cel putin 10-12 ori/zi, odata cam la 2-3 ore. Avea tendinta de a dormi mai mult ziua decat noaptea, insa pe masura ce creste acest program se schimba. In jurul varstei de 6-8 luni va dormi cu preponderenta 7-8 ore noaptea si mai putin ziua, doar 3-4 ore la pranz.
Multa sanatate tie si la bebe.