| PuiPiu a întrebat:

Cât la sută sunt țigancă daca străbunica (din partea tatalui) este țigancă? Am cautat pe net dar nu am găsit nimic.

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

1/8.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, asa umbla vorba in familie ca taica-meu ar fi fost copil de tigan. Dar mi-am facut test ADN la MyHeritage si ar fi mai degraba de turc, arab, evreu bastinas sau pers (iranian). Nu oricine e mai colorat e tigan.

| SilentRain a răspuns:

Prea putin ca sa conteze

| oz_1736 a răspuns:

Ca ADN esti om dar depinde cat de tiganca te consideri tu. Vorbind de culoare eu stiu si bruneti si albi si is tot tigani. Daca nu stii nici sa vorbesti esti "pârâtă" de tot.