| Iuliaiulia1993 a întrebat:

18 săptămâni de sarcina. Cate luni înseamnă ca am? Ma cam baga în ceață.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

! 8 saptamani de sarcina reprezinta 126 de zile (18 x 7 = 126) sau o sarcina cu varsta de 4 luni si 1 saptamana.

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu e greu sa iei un calendar si sa numeri 18 saptamani pe el.

| siriusblack98 a răspuns:

4 luni de sarcina.

| RobertMoon a răspuns:

Dacă o lună are 4 săptămâni tu ce zici?

| Reghqen a răspuns:

4 luni, o lună are 4 săptămâni iar dacă faci 4x4 iese 18 săptămâni.

| Reghqen a răspuns (pentru Reghqen):

Adică 4 luni jumătate cam așa, deoarece 4x4 iese 16 + două săptămâni iese 18 ( 4 luni jumătate.)

| ReZiSTorr a răspuns:

4 luni jumate

| Iuliaiulia1993 explică:

4 săptămâni sunt 7×4=28. Ori eu știam ca o luna are 30/31

| Iulia2626 a răspuns:

3-4 luni