| anonim_4396 a întrebat:

Ce activitati am putea avea eu si prietenul meu dupa ce iesim de la munca, in asa fel incat sa nu ne mai plictisim? In afara de stat in casa

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mers pe jos 1:30 zi de zi sau filme de pe internet dupa ce ati mers pe jos

| darrio2007 a răspuns:

Chiar trebuia sa intrebi aici? Plimbare, o masa la restaurant etc.

| romeo78 a răspuns:

Ieșiți în oraș, în parc, mergeți în vizită la prieteni, la o discotecă, cafenea, cinematograf, teatru.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sex

| Mosotti a răspuns:

Daca ai ajuns sa-ti pui problema asta, nu e deloc bine. Un film, o terasa, o plimbare, o piscina, ce sa faci altele? Dar eu am impresia ca voi sunteti plictisiti unul de altul, sau ca nu va bucurati de astea chiar daca nu sunteti plictisiti unu de altul.
Altii nu isi pun problema, vine de la sine totul.

Si in casa ce are, TV filme, emisiuni, calculator jocuri, ascultat muzica, stat de vorba, nu vad de ce sa va plictisiti. Eu nu am timp nici in casa sa ma plictisesc, plus afara si nu mi-am pus problema niciodata ce sa fac sa nu ma plicti, simteam automat ca am ce face, ca ma atrage ceva.

| mdc98 a răspuns (pentru Mosotti):

Daca tu esti asa, nu inseamna ca toti suntem laughing.
Cine a zis ca suntem plictisiti unul de altul? Daca ne-am plictisi unul de altul, nu am vrea nici activitatile sa le facem impreuna, simplu. laughing)
Efectiv avem nevoie de niste activitati ca sa nu mai stam in casa, simplu.

| Mosotti a răspuns (pentru mdc98):

Eu nu am zis ca sunteti plicti unu de altul, am zis ca poate ati fi, era doar o banuiala, dar f bine ca banuiala mea e eronata.

Pai am spus activitatile, nu prea exista altele, bine ce nu am mai spus e teatru, spectacole, dar alea sunt mai rar.
Bine, afara de calatorii, dar alea nu le faci in mod curent.
Le rotiti pe care am zis, si prin casa una alta, asta e viata.
Insa credeam ca pe astea de baza le stii cum le stie toata lumea, ma gandeam ca nici astea nu va convin.

Si pana la urma stii ceva? Dupa munca cand vine omu la ora min 19 acasa, ce dracu sa mai faci morti de oboseala?
Dus, mancat, uitat la un film, facut sex eventual (ca noaptea se doarme pentru o noua zi de munca in general), e de preferat asa desi unii fac noaptea, ceva discutii, jucat o carte ceva, ori o plimbarica, o terasa mancat si baut ceva si gata.

| Sofer a răspuns:

Iesiri in oras, plimbari si dupa un sexuleț in masina.

| Emma30555 a răspuns:

Plimbați-vă, sunt atâtea locuri de vizitat, pe lângă București, Mogoșoaia, Cernica, Comana, Snagov etc, sau mergeți în vacante. Ieșiți în oraș, mergeți la terase, cofetari, mergeți la film

| Sunshine123 a răspuns:

Sporturi care se joaca in doi, puteti sa mergeti la jogging in parc, sau sa mergeti la film, ba chiar sa mergeti la sala impreuna.