cami
| cami a întrebat:

Ce ar trebui sa faca iubita voastra pentru a va simti satisfacut? ( si nu neaparat din pct de vedere sexual), ci implinit si fericit alaturi de ea?
Exemplificati. happy

Răspuns Câştigător
| Gregory a răspuns:

Buna! Daca este credincioasa si il iubeste pe Dumnezeu totul vine de la sine...

17 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sa imparta cu mine totul!

| fabiola a răspuns:

De ce esti iubitul meu?-@eu_o_mare_enigma. Iar pentru tine totul in dragoste inseamna bani?

nony
| nony a răspuns:

Sa fie aceea fiinta care reuseste sa imi aduc un zambet in cel mai mare moment de tristete, sa-mi aduca o raza de soare in viata printre cei mai negri nori.
Sa ma iubeasca cu sinceritate pentru cine sunt, sa-mi accepte defectele la fel ca si calitatile.
Ma simt satisfactut cand ma priveste in ochii si imi spune: Te iubesc viata mea love struck.

cami
| cami explică:

A nu, la tara in niciun caz...
@enigma, ce raspuns frumos love struck...

cami
| cami explică:

@Bro... m-am topit cand ti-am citit raspunsul... happy love struck

cami
| cami explică:

Mai, da' voi toti sunteti pe dos.
Dati si voi exemple concrete... Mi-a placut "sa faca clatite bune", adica...
Nony, nu-mi mai vorbi din carti .Bine andrutza. asa-i Swetty. intelegerea asta.
Concret, va rog.

| Leea1234 a răspuns:

Sa ma iubeasca...si sa aprecieze tot ce fac pentru el...(nu neaparat cu o recompensa materiala sau una vizibila)
sa fie cum a spus enigma, sa mi se daruiasca in totalitate...

| mioara a răspuns:

Sa faceti un bebe, sa va luati o casa la tara.

| SweetCandy a răspuns:

In cazul meu iubitul ar trebui sa fie sincer si sa ma inteleaga, sa discutam oricehappy pentru ca de asta suntem un cuplu...big grin
sa faca.thinking iti dai seama ca imi doresc si eu peste ani un barbat care sa ma faca fericita, o familie si apoi poate si o casutahappyinsa lucurile astea se fac cu timpul si e nevoie de 2...asa ca eu vreau intelegerehappy

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Sa fie sincer si sa nu ma minta...sa ma iubeasca asa cum sunt...sa ma respecte.

| Encore a răspuns:

Sa nu ma insele sau sa ma minta.

| dudu_4306 a răspuns:

Sa faca clatite bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mi se daruiasca in totalitate, trup si suflet, pentru ca asa fac si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-am spus ca o iubesc pentru ceeace este ea si ca-mi doresc nu numai trupul ei, ci si sufletul ei. Pentru ca la rindul meu i-am oferit aceleasi lucruri. In fond asta inseamna sa o iubesti, nu-ti doresti doar trupul ei. Frumusestea este trecatoare, daca o iubesti, vezi dincolo de infatisarea exterioara, o vezi pe ea, asa cum este, cu bune si rele, cu defecte si calitati. Si o accepti ca atare, ii admiri calitatile si-i tolerezi defectele, pentru ca la rindul tau ai propriile defecte pe care ea ti le accepta. Acceptarea reciproca duce la intelegere, armonie si feicire. Si chiar daca ei nu i se pare ca este frumoasa si nici ceilalti nu o vad asa, important este cum o vad eu, iar eu am vazut-o foarte frumoasa, superba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea viseaza...viseaza, viseaza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@fabiola-tocmai am castigat la 6 din 49, sa inteleg ca ai vrea tu sa impartim acum totul, nu? laughing tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@fabiola-niciodata nu se stie.si pentru mine dragostea nu inseamna bani, insa banii sunt necesari pentru alte lucruri ce tin chiar si de dragoste.