| curcubeu a întrebat:

Ce ati face daca aflati ca va inseala iubitul sau iubita?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai ieri s-a intrebat si povesteam. Cineva o sa aiba niste oase rupte si ce e sigur, ca n-o sa fiu eu ala devil

18 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pur si simplu ne-am desparti. Si orice ar face mai apoi ( presupunand ca ea ar vrea sa ne impacam ) e in zadar. Eu fiecare relatie o pornesc cu discutia respectiva si asa mi se pare corect : Fata, daca deodata ma vezi mai ciung sau nu mai simti nimic pentru mine decat sa ma inseli imi spui si ne despartim. Minciuna mi se pare cel mai josnic lucru. Iubirea e ceva sfant si eu nu cred ca doua persoane ar trebui sa se minta daca nu mai exista intre ei sentimente.

nony
| nony a răspuns:

Am locuri destule la capitolul curve.Inca un nume dat uitari, inca o panarama care umbla pe pamant. Ce ai vrea sa fac? Sa-mi fac mie rau pentru o nenorocita care se culca cu altii? Nuuu.

luciana
| luciana a răspuns:

As pune Punct si as lua-o de la capat. Desi durerea e mare in sufletul meu, Minciuna nu are loc in viata mea, nu accept nici un regret, nici o explicatie, nu accept unitati mici de masura. Ori totul,- ori Nimic! Asta sunt Eu! Lucien.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Inca nu am un prieten am ajuns la concluzia caci daca te inseala odata o va face si a doua oara ...nu ar merita o sansa

| inna a răspuns:

Next...doar e lumea plina de baietihee hee

| Dianna a răspuns:

I`as spune simplu Pa.De restul` isi da el seama singur laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| Aurelia a răspuns:

Mai intai l-as intreba de ce a facut asta, daca este iubitul meu, insa indiferent de raspuns ii spun ca vreau sa ne despartim, pentru ca ceea ce a facut el, pe la spatele meu, a fost prea dureros pentru mine. Poate l-as ierta cu trecerea timpului, dar asta numai daca intr-adevar regreta ca m-a tradat.

| alecs871 a răspuns:

As rade laughing
Esti in urma rau fata de mine laughing
Si as intreba, de ce asa tarziu? laughing

| JesterRO a răspuns:

Trec peste si aia e, nu mai e nimic de vorbit cu ea... daca a fost o relatie lunga si mai serioasa, atunci e problema...deoarece inseamna ca nu am cunoscut-o cum trebuie de la inceputul relatiei sau am sarit peste niste pasi in relatie, care ulterior au dezvoltat o eroare => ispita de a insela laughing In cazul asta vorbesc cu ea mai mult, vad unde s-a gresit si invat din greseli...satisfactia de a afla adevarul imi va umple intr-o anumita masura golul pe care l-a lasat ea.

In rest...Carpe Diem!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as spune:" La revedere, drum bun..."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intai si intai, nu mas mira.ca de regula, ce stie tot satul ...nu stie barbatul.al dile, m-as plange la voi aici pe TPU, pentru dragostea inselata si rautatea oamenilor, si as cere sfaturi de la cei patiti.de fapt de la majoritatea, ca deja stiu si apucaturile si rautatea lumii asteia, nu mai vorbesc de parerea generala ca toti inselam.si dupa aia m-as intreba singur; domle...cui cer eu sfaturi? ca eu trebuie sa elimin cauza.incep sa stau la panda si cand pun mana pe cauza, o sa caut o cauza dreapta si groasa.sau una mai micuta da ...ascutita.si le-o arat si lor. da... le arat si practic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Fiecare pe drumul său dacă nu mai putem fi pe aceeaşi undă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-as spune:"baby... da sampania sa sarbatorim!"Ce sa fac? Multumesc, bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As discuta cu el sa vad motivul, ce la determinat.
Si l'as intreba ce are de gand.

As trece pe langa el iasi spune Buna si as merge mai departe iar daca tine cu adevarat la mine vine dupa mine daca nu ar ramane cu tipa aceea si spun eu ca si-ar da seama ca nu a fost frumos ce a facut si ar stii ca ne despartim.

| tibyforyouforever a răspuns:

Ash plange in hohot pana nu as mai avea lacrimi si a-s chema salvarea sa ma duca, despartirea e mai dureroasa ca durerea de dinti pentru ca simti ca se rupe ceva din sufletul tau, u ai daruit din tine ceva si acel ceva ti-a fost rupt brusc si o rana poti sa o faci in cateva secunde dar necesita foarte mult timp, multi ani

| crashburn a răspuns:

Pai daca mar inseal as afla cu cine si daca baiatu merita efortu ii dau vreo cateva si cu ea nu as mai avea ce discuta