| anonim_4396 a întrebat:

Ce cadou sa-i ofer iubitului meu de ziua lui de nastere?

Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Eu i-as lua o masina teleghidata dar nu din-aceia mica. Sunt unele mai mari in special sport. Sunt bestiale si sunt preferate la toate varstele. Sau de ce nu un vapor? Cred ca saracii de ei s-au cam saturat de cadourile clasice tip parfunul sau tigara cu scrumiera sau camasa cu cravata. E un cadou care barbatilor le aminteste sigur de la cine este, e o incantare si in momentul in care le calca prietenii casa automat ca le va sari in ochi si intervine lauda cu ce stie masina sa faca si de la cine este.Si cred ca o sa se joace toti.
Hai ca am dat-o si eu in raliu.

15 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Depinde de gust. La un cadou nu totdeauna banii sunt cei care dicteaza. Personal prefer un cadou mai ieftin, dat din toata inima, pe gustul meu decit un ferrary. Un cadou prea scump ma face sa nu apreciez valoarea lui sentimentala ci aceea pecuniara. E ca si cum ai inrama un tablou mai modest intr-o rama sofisticata din aur si pietre pretioase. Rama va fi mai valoroasa decit tabloul care are totusi valoare sentimentala, simti inima cum bate la vederea lui. Dar rama il va pune in umbra.

| LuS[z] a răspuns:

AR TRTEBUI CEVA SIMBOLIC CA DE EX PRIMA VOASTRA POZA PE CARE SA O INRAMEZI SAU O BRATARA(DE PREFERAT DE AUR SAU ARGINT)SAU UN PARFUM ETC.

| NoName_9903 a răspuns:

Daca ai un buget suficient de mare, gandeste-te la un week-end romantic. De exemplu Weekend HONEYMOOD la Eforie Nord, http://www.anahotels.ro/Promotions.aspx. Daca nu fa un efort de memorie si aminteste-ti daca l-ai auzit vreodata spunand " vreau si eu asta"...indiferent ca e vorba de un joc pe calculator... o camasa... un parfum

doiny
| doiny a răspuns:

un portofel personalizat( dar trebuie sa fie 100% piele).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde foarte mult de gusturile lui, de varsta si de bugetul tau.
Important este sa fie cat de cat un cadou personal si nu ''Casete de la STR8, Gilette etc.''
Ai doua variante: una sa fie un cadou serios si alta sa fie un cadou amuzant...
Daca este fumator, o bricheta eleganta sau, din contra, niste plasturi anti-fumat, guma si un pachet de tigari fara tutun ar fi ideale. happy
Daca ii plac jocurile pe calculator, ia-i un joc original, pe care stii ca inca nu l-a downloadat de pe internet.
Daca-i plac calculatoarele cumpara-i ceva de pus pe la calculator, un webcam, o chestie de genul...
Am fost mai subiectiv un pic... nici nu ai cum sa fii altfel...
Orice o sa-i iei, important este sa fie din inima.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-ai putea inspira de aici -www.cadouinedit.com, www.cadouriok.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu intotdeauna am oferit cadouri cu valoare sentimentala ( aici ma refer la iubit), nu stiu daca te-ar ajuta cu ceva dar am sa-ti zic o parte din ele happy o carte personalizata cu pozele noastre si cu un capitol din viata noastra de cand ne-am cunoscut si pana in momentul de fata, un alt cadou a fost o cutie de cadou in forma de inimioara cu 100 de biletele tot in forma de inimioare rosii in care fiecare continea cate un motiv :" de ce il iubesc?", l-am trezit de dimineata sa-i dau un tort cu multe artificii, un album photo incepand cu primele noastre poze ...si multe chestii din astea... dar i le fac si asa fara nici un eveniment sa zic asa.

| Mária_Anna_1998_syvA a răspuns (pentru anonim_4396):

BUNA, te rog ai putea detalia putin ideea cu cartea personalizata? Multumeesc. IMI place ideea foarte mult ❤❤

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu i-as da un ceas sau un parfum... e un cadou acceptabil pentru buzunarele tuturor...eu i-am facut acest cadou iubitului meu si a fost foarte incantat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer, eu nu as pune pret pe un cadou sofisticat ci as vrea sa ii fac un cadou dragut si cel mai important sa fie din suflet...ca sa n-o mai luam pe ocolite, ia-s face cadou un french kiss...sau daca nu ceva material... un parfum sau nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O bratara de aur pe care sa scrie numele lui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne fereste sa ii faci cadou un cristal! caci, daca se uita in cristal, cristalul ii absoarbe energia din el si eu ia toata pana lesina! cauta si tu pe net :cristale. daca nu ma crezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un cadou personalizat este ideal, dupa parerea mea. poti gasi mai multe pe www.mdproduction.ro

| MihaiAlexZaharia a răspuns:

Intr-adevar depinde foarte mult de gusturile pe care le are. Daca e un pasionat de dulce iti fac eu o recomandare:
http://bunicel.ro/cosuri-cadou/

| andrada_3812 a răspuns:

UN CRISTAL :e un cadou foarte frumos si care e o amintire placuta in viitor. locurile unde se pot face, asta cel putin la mine in oras, e in magazinele mari, centre comercile, nu vreau sa dau nume, dar daca te interesezi sigur vei gasi. e un cristal, in care cei de la magazin pun o poza, una care vrei tu(cu tine si el, etc)inauntru in el. cristalul are un suport cu joc de lumini, care cand il introduci in priza se invarte si e ca si un glob din discoteca. e f frumos si e o amintire frumoasa.costa undeva intre 80-150ron.depinde de marimea care o vrei, forma! daca iti surade ideea, intereseaza-te la tine in oras. daca ti-am fost de folos, ma bucur... oricum bafta si LA MULTI ANI! iubitului tau. te-am pupat