| theona13 a întrebat:

Ce faci cand te afli in acea situatie cand ai o relatie de 2 ani cu un baiat si afli ca ti mai mult la el? asta este situatia mea. am fost cu un baiat intr o relatie aventura -amicitie. nu ne legam mai mult. mie imi era teama pentru ca el e genul care umbla dupa toate fetele. asa ca am hotarat o relatie mai libera sa nu l constrang. in acesti 2 ani nu am realizat ca nu e normal in cea ce m am bagat deoarece eram si sunt curtata de multi baieti si nu am dat importanta. anul trecut in iarna m am trezit pentru ca a inceput sa vorbeasca anapoda. cum ar fi ca ar vrea sa fuga cu mine ca vrea si un copil. in acel moment am realizat ca nu l cunosc cu adevarat ca nu puteam sa am incredere pentru ceva mai mult. tot anul l am zapacit mintindu l ca sa ne intalnim dar nu veneam la acele intalniri in doi. ne vedeam numai in grupul de prieteni vorbeam pe net la telefon... si la ora actuala incearca sa mai fie cu mine. ne sicanam unul pe altul ca de obicei mai facem glume tampite imi dedica melodii si cu toate astea nu pot sa am incredere in el. as vrea sa fiu ca inainte sa nu tin la el dar acum cand simt ca il iubesc de acum un an i am mai zis ca m am schimbat. il vreau dar in acelasi timp el este genul foarte libertin nebunatic care nu i place sa fie tinut in lesa. degeaba am incercat mai multe relatii anul trecut doar sa uit nu mi a iesit nimic. am impresia ca toti ma vad pe interes. si culmea eu iubesc pe cineva care vede fetele ca pe un interes. voi ce a ti face in locul meu? va multumesc

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu zic sa-i dai o sansa sa vezi cum vor decurge lucrurile intre voi

| RAY a răspuns:

Eu spun sa gandesti logic si sa pui mereu raul in fata asa nu vei da de el

| DeehhCarla a răspuns:

Sentimente,atasare daca el vrea o familie cu tine, un copil cred ca a trecut la perioada de maturitate, tu insa ai ramas ch teama ca ar putea sa te insele daca ati fi intr-o relatie, acordai o sansa nu ai nimic de pierdut