| Jonhy766 a întrebat:

Ce grad de rudenie este între o fata si un baiat daca varul bun al baiatului e casatorit cu matusa fetei(sora memei ei)?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Baiatul are un var, varul lui este casatorit cu matusa fetei, deci varul baiatului este unchi pentru fata din speta noastra!?
fata si baiatul sunt rude prin alianta!

| Violleta2022 a răspuns:

Nici un grad de rudenie!
Sunteti cunostinte, rude prin alianta, nu de sange, deci nu este nici un grad de rudenie.

| alina2k18 a răspuns:

Rude f indepartate prin alianta.
Va puteti cuplawinking

| Furnicuta000 a răspuns:

Orice ar fi nu conteaza pentru ca e prin alianta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori-cum și ori și cum dacâ întrebare asta există. există și negarea între voi.deci o veți comite așa și altfel... ori-ce și ori și cum s-ar răspunde tot o veți face intenție și negarea exista înaintea întrebări.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu alte cuvinte ei doresc sa faca dragoste dar vor sa stie ce fel de rudenie exista intre ei?

| norisorulpufos a răspuns:

Din ce am calculat eu e gradul 6 de rudenie.
Dar dacă vrei să afli sigur și chiar te interesează intreabă mai bine un preot.

| CalinaXandra a răspuns:

Niciun fel. 2 străini