| PrazPrăzescu a întrebat:

Ce inseamna pentru voi familie? Definitia voastra pentru familie ar include si cupluri formate din parteneri de acelasi sex?

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Desigur.

Familie, în esenţă, înseamnă o uniune consensuală a două sau mai multe persoane, care (pe moment cel puţin) se simt bine împreună şi doresc să se simtă în continuare, să-şi lege oarecum vieţile şi să şi le trăiască împreună. Sexul celor implicaţi mi se pare chiar irelevant. Dreptul la familie, la fericire, la liberă alegere a partenerului şi modului de viaţă ar trebui să aibă toată lumea.

| MCRgurl a răspuns:

PrazPrazescu,ai un nume genial.Dar trecand la subiect, pentru mine familie inseamna intelegere, dragoste si respect.Si da, atata timp cat se iubesc si se respecta si 2 persoane de acelasi sex pot forma o familie.Nu conteaza daca au labe de gasca si 4 ochi important e sa se iubeasca.Tu ce crezi?

Răspuns utilizator avertizat
| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru PrazPrăzescu):

Hoo stai asa nu te arunca in concluzi.E 2-2, nu e nici o parte majoritara! Sa nu exageram.

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

Fondatorul familiei este Dumnezeu, iar El a creat barbatul si femeia.O familie normala asa ceva include.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Definitia mea nu ar include si parteneri de același sex. Insa cum ar raurăspund

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Definitia mea nu ar include si parteneri de același sex. Insa cum ar răspunde un homosexual la aceasta întrebare?

PS. Scuza de primul raspuns, l/am publicat întâmplător.

| NoRegretsxx a răspuns:

Nu! Clar, sigur si precis.