| Rose_2860 a întrebat:

Ce nume i'ai pune fiicei tale dintre Anemona si Ramona?

11 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Desi era un cantec cu Ramona, mie nu-mi place, mai bine scurt Mona.Monica. In legatura cu Anemona, e un nume de floare, suna frumos, dar tot nu-mi place, pentru ca m-am saturat de nume de flori, Dalia, Narcisa, Margareta. Au ceva prea pretentios aceste nume, eu prefer nume mai simple. Si mai e o chestie, numele trebuie sa sune bine impreuna si cu numele de familie. Sa facem asa un joc, ce-ar fi sa se numeasca un copil Gradinaru Anemona?

| anad a răspuns:

Ramona.Se pronunta mai usor si incepe cu numele zeului soarelui Ra.

| Farcas a răspuns:

Ramona e un nume frumos insa e popular. Daca vrei sa fie ceva mai unic Anemona sigur e the best chosewinking

| viatadecacatt a răspuns:

Ramona, imi place foarte mult numele.

| Nimic special a răspuns:

Ramona sau ar fi mai frumose si alte nume, cum ar fi : Vanesa, Iazmina, Denisa, Claudia, DIana, Elena, Izabela, Corina, Mara, ANca, Dana, ALina, Irina,,,:X

| Deeiu a răspuns:

Anemona, este un nume mai rar intalnitlove struck`
As vrea ca fiica mea(ficele mele) sa aive un nume mai speciallove struck`
Anemona, Lorena, Adela, etc.love struck`
batting eyelashes

| Anecherry a răspuns:

Ramona-Anemona

| kUuKii a răspuns:

Ramona love struck

| Nita a răspuns:

Ramona senzual laughing

| sporadic a răspuns:

Iar cu nume?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramona