| Doηηa a întrebat:

Ce părere aveți despre bărbații care sunt violenți atât fizic cât și verbal cu femeile?
Eu am o părere extrem de proastă și nu aș sta niciodată cu un om atât de josnic.

24 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Intreaba-ma mai bine ce parere am despre acea femeie care tolereaza asa ceva?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ești bărbat, păi atunci... despre ce violență vorbim?
Hai la luptă dar eu i-au o tigaie... și o înarmez cu ulei încins... și să înceapă petrecerea!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Un barbat adevarat nu recurge la violenta fizica si verbala, eu nu suport astfel de animale

| PedoBarbie a răspuns:

Proastă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum depinde şi de femeie. Femeile nu au drepturi sine qua non. E plin de maimuţe umflate cu pompa care nici nu ştiu să scrie. Una ca asta merită bătută, că trebuia bătută de acasă. Farfuzele lu' peşte. Mai ales astea din ultimele 5-6 generaţii sunt nişte distruse. Au luat 5 la bacalaureat, dar numai fiţe şi pretenţii pe ele. Două capace peste ceafă şi învaţă că locul este la cratiţă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un barbat ESTE un BARBAT ochii mei daca:
-este rezonabil(stie sa lase de la el-cand e cazul)
-nu se tine dupa fusta mamei(sau a surorii)
-isi respecta partenera de viata(atat timp cat si acesta il respecta)
-are sentimente nobile
-este capabil sa-si rezolve propriile probleme
-nu este o regula in a avea probleme(de orice tip) iar atunci cand o are stie so rezolve
-este capabil sa inteleaga sensibilitatea(si intreaga ei personalitate) partenerei
-este capabil sa iubeasca si sa sacrifice pentru persoana iubita pentru a o ajuta
La FEL cred ca ar trebui sa fie si o femeie(mai putin partile care se aplica doar barbatilor)-insa clar nu trebuie sa fie o curva-o cuva DA ar merita bataie-desi si astea trebuie scutite de violenta...
Un barbat isi masoara barbatia in lupta cu un barbat nu in fata unei femei neajutorate-prin violenta(fie aceasta controlata-adica de un anumit ''nivel''-ca sa zic asa sau cu atat mai putin necontrolata-in acest caz adeseori acesta poate fi nebun si trebuie dus la tratament nu lasat sa convietuiasca cu cineva(mai ales daca au si copii).
Un barbat care da intr-o femeie NU este barbat in ochii mei cu toate ca poarta pantaloni.
Scopul femeii este acela de a fi iubita nu batuta.

| Kriss96 a răspuns:

Eu i-as inchide gura cu doi pumni. Femeia este mult superioara barbatului. Chiar daca teoretic ei sunt aia puternici si au nu stiu ce autoritate peste intreg universul, femeia poate fi chiar mai puternica. Femeia e cea care le face pe toate in general si tot ea poarta copilul si se chinuie in travaliu sa-i dea nastere. Un barbat ar muri de durere. Dar femeia are o putere aparte de la natura.

| mgtow a răspuns (pentru Kriss96):

E stai asa putin ca nu are cum sa fie superioara muierea fata de barbat doar de la el pleaca spermatozoizii si naste copil ea dar daca n-ar fi barbati de unde s-ar face copii din cur. Nu va luati dupa prostiile zise la tv poate femeia e buna in anumite calitati si barbatul in altele superioritatea e cea mai mare prostie de pe pamant toti santem dintr-un rahat si un lichid facuti.

| Kriss96 a răspuns (pentru mgtow):

De fapt suntem facuti din ceva magic laughing Adica la femei stim ca din coasta lu' Adam. Da' la voi barbatii habar nu am.
Realizezi ca te numesti Mysogyn nu? Macar sustii egalitatea.
Dar sa stii ca e foarte usor sa bagi niste spermatozoizi. Si mai departe? Cine se cocarjeaza si se ingrasa 20 de kg cu copilul? Si cine se rupe dandu-i nastere?
Practic voi faceti partea usoara. Asta nu e superioritate. Dar nici egalitate nu este.

| mgtow a răspuns (pentru Kriss96):

Iar voi aveti parte de sex usor, toti cainii flamanzi umbla dupa coada voastra si voi facesi preselectia acum exista egalitate. Ma poti considera mad max the road warrior am avut un trecut asemanator sa zicem iti recomand sa vezi filmul incepand cu mad max apoi mad max 2 the road warrior si mad max 3 beyond thunderdome.

| Kriss96 a răspuns (pentru mgtow):

Chiar o sa le vad. Iti zic apoi cum au fost.

| SatanistAteu1666 a răspuns (pentru Kriss96):

Aham,si acum sunt 100% sigur ca e spusa chiar de o femeie.rolling on the floor)

| Kriss96 a răspuns (pentru SatanistAteu1666):

Adica daca eu sunt de sex feminin? Sigur ca sunt happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kriss96):

Hai sa zicem ca ai dreptate cand spui ca noi, barbatii, am muri de durere la travaliu si restul`.Da` cred ca nici voua nu v-ar fi prea usor sa va sculati la 2 noaptea sa va duceti la ``non-stop`` dupa un bax-doua de bere, cand ne vin noua poftele alea din cauza ca suntem gravide.Nu?

| Kriss96 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok,hai să fie egalitate. Până la urmă noi vă cam călărim happy

| anonima01 a răspuns:

Am o parere foarte proasta. In general barbatii care dau in femei sau care vorbesc urat sunt cei slabi, cei frustrati si prin acest mod ei se cred superiori dar nu este deloc asa. Fetele care patesc asa ceva ar trebui sa faca ceva, insa din pacate prea putine iau atitudine si se duc la politie si se departeaza de ei, in majoritatea azurilor tot ea este cea care se crede vinovata.

| Korb a răspuns:

Fara suparare dar unele femei le mai si meritalaughing

| RedCookyeeee a răspuns:

Sunt niste dobitoci si merita castrati. Sau sa li se taie tot penisul.

| sined99 a răspuns:

Comportamentul asta este tipic animalic, dar totusi... femeile nu sunt egale cu barbatii?

| Doηηa explică (pentru sined99):

Bineînţeles,suntem egali! happy

| sined99 a răspuns (pentru Doηηa):

Bun, nu ma intelege gresit, sunt contra violentei de orice fel, dar daca este egalitate intre sexe nu ar trebui sa fie mare diferenta intre a te certa cu un barbat si a te certa cu o femeie.

| FreakyBiiboo15 a răspuns:

Poate ei se cred barbati, dar de fapt nu sunt deloc, sunt niste fraieri! happy

| mariaalexandragrigore a răspuns:

Parerea mea este ca un om de gen masculin care poate sa dea intr-o fata o face din urmatoarele motive :
•Are mustrari psihice
•Vrea sa arate ca el e sefu dar o face printr-un mod foarte prost
•Este un om violent ce nu tine ocnt de nimic si parerea mea despre ei este ca pot sa se schimbe dar daca nu o sa faca asta, trebuie obligatoriu sa se desparta!

| Maris_Ionel_1994 a răspuns:

Si eu la fel ce barbat mai e ala care da intro femeie