| Rux_5597 a întrebat:

Ce parere aveti de fetele care injura si vorbesc murdar(nu cand sunt nervoase ci mereu)?

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Le-ai intrebat vreodatá daca stiu ce inseamna cuvantul : olimpiadá, sinonim, neologism, retardate?!
Totul depinde de educatie, si mai ales cea de acasa, cei 7 ani care nu-i au.
Mie imi fac scarbá, si imi taie tot cheful de a purta o conversatie decentá cu ele.

37 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu isi pot controla reactiile.Cand vad cum reactioneaza impulsiv in niste situatii banale...toti suntem stresati si avem zile proaste dar daca am reactiona toti asa am ajunge la "glumeti"

mariana
| mariana a răspuns:

Sunt vulgare si needucate. Vor sa iasa in evidenta printr-un comportament neadecvat si din pacate, nu-si dau seama ca, cei /cele din jurul lor, le eticheteaza ca atare.
A vorbi civilizat, reprezinta respectul pe care ti-l acorzi, in primul rand tie si apoi celor in mijlocul carora traiesti, inveti, muncesti, ori in a caror societate te distrezi.
Nu se justifica sa vorbesi vulgar, trivial nici in cazul in care esti nervos(a) pentru ca, trebuie sa te controlezi. Nimeni nu este obligat sa-ti asculte cuvintele vulgare, injuraturile pentru simplu fapt ca, tu esti o persoana "exploziva".
De aceea avem ratiune pentru a o folosi, in toate situatiile.
Felicitari pentru aceasta intrebare, mai ales ca acest comportament "se practica atat la fete si baieti, cat si la oamenii mari", lucru care ne descalifica si pe noi cei care auzim asemenea cuvinte, fara sa luam nici un fel de masuri.

| EUSIATIT a răspuns:

Mai bine nu le vezi. ele considera ca asa atrag atentia si sunt interesante. sa mearga pe centura. tu mergi inainte si nu te abate de la educatia pe care ai primit o

daniela
| daniela a răspuns:

Urat chiar si daca sunt barbati care fac asa ceva

luciana
| luciana a răspuns:

Asta tine de educatie, de mediul de acasa, de felul de a fi a unor parinti, pe care din pacate in ziua de azi, ii auzi mereu,
rabufnind prin injuraturi grosolane...Nu merita nici cea mai mica atentie, acestia arata ce au stiut o viata : sa injure, sa bea, sa bata nevasta sau si mai rau sa fure, sa insele, sa violeze ...Asta e acum societatea in care traim cu bune si relele ei...pacat, asa invatam sa nu mai stim ce e respectul fata de noi insine sau mai rau fata de ceilalti cu care ne place sau nu,- convietuim : pe strada, la scoala, birou, metrou, facultate sau pe stadion...Mare PACAT! ne facem de ras ca natiune fara pic de educatie. Lucien.

| MisterKat a răspuns:

Dar de fetele care pun aici intrebari de cum sa o faca sau alte chestii ce zici? Dar de alea care par "cuminti" iar cand ajung acasa. o fac non-stop. Am o parere neutra, fiecarui ii mai scapa cate un "porumbel" si no.suntem oameni, e firesc. Si in literatura romana sunt expresii licentioase, vulgare chiar porno si pentru asta acele carti sunt in Literatura Romana si la Academia Romana...

Ar fi bine ca un baiat sa le atraga atentia la acele fete care injura mereu, sincer...

O zi buna!

Daniel.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Buna sunt Paula si am o roblema cu injuratul
Bunaaaaaaa Paulaaaaaaaaaaa
Ok laughing Deci poate chiar am o problema cu asta...si nu injur tot timpul...injur cand e nevoie...cand se leaga unu de mine(bineinteles prima data il ingnor dar daca nu ma lasa ii spun doua vorbe), cand iau note mici(de nervi) cand sunt revoltata(din cauza oamenilor, de atitudinea lor fata de un anumit lucru cum ar fi mediul, muzica sau chiar o alta persoana), sau cand vad copilasii astia de 11 ani care folosesc periutele de dinti in alt scop rolling eyes ...cum mama masii sa nu injuri cand Romania asta se duce de rapa straight face
ete na, am spus'o tongue

| Mefisto23 a răspuns:

Imi provoaca greata. Din pacate, in mediul in care lucrez sunt foarte multe. Nici eu nu injur cat ele.

| elyssa20 a răspuns:

Niste needucate...

| Crs a răspuns:

Toti de pe aici ati spus ca aveti o parere proasta despre fetele care injura. acum sa fim serioase fetelor happy! Voi chiar nu injurati! Toata societatea din ziua de azi injura! Cand suntem nervosi, cand ne supara ceva, cand ni se face o nedreptate, toti injuram! Cum ne face cineva o mica gluma, injuram ceva in genu` : hai du-te-n m****i m**i! happy :-J toti injurati, asa ca.

kratos
| kratos a răspuns:

O parere proasta...sunt reduse mintal.

| liliana83 a răspuns:

Prost crescute. sa-r putea abtine dar mandria prostului e mare. se cred cele mai fitoase dar de fapt nu au cultura de om normal. nu le dau importanta. atata stiu atata fac. daca de fiecare data ar analiza cat e de urat e cand injuri... dar na, asta e.decat sa bata pe cineva mai bine injura. sau decat ar injura mai bine sa-r abtine. eu am copii asa ca ma abtin si e foarte bine. m-am obisnuit. happy

| giulia_6563 a răspuns:

Din simplu fapt ca li se da atentie, si ca li se permite...asta denota cresterea lor asa cred "ele" sunt mai dure si au impresia ca lumea se tem de ele. daca injuri nu esti mai jos sau mai sus fata de altii sa injuri in zia de astazi e ceva normal asta e noua generatie si trebuie sa ne obisnuim cu ea nu ii poate schimba nimeni deoarece le este permis si o data ce i-ai scapat din frau nu ai cum sa le impui nu injura multi se simt puternici cand ijura sau poate la moda etc.sunt multe si multe explicatii.si eu mai vb urat dar nu imi permit sa injur pe nimeni deoarece nu imi place sa fiu injurata...prefer sa ignor si sa jignesc prin diplomatie i asa fel persoana care m-a injurat sa se simta mai prost de 100 de ori decat mine.

| Sara2 a răspuns:

Ziceti voi asa dar eu vad contrariul, cunosc o tipa si pe langa toate astea e si invidioasa si nici fizic nu are si nu stiu de ce o place lumea totusi(sau asa spune ea ca are multi prieteni)

| astertix09 a răspuns:

Se exprima asa cum este societatea. Nu vreau sa par malitios cu tine Ruxy, dar nu ai avut niciodata senzatia ca te-ai trezit intr-o realitate cu totul alta decat cea pe care am inghitit-o la scoala, cu acele norme de morala, bun simt, si altele asemenea, iar in jur nimeni nu le ia in seama. Nu ai ce face decat sa te adaptezi ca sa traiesti, mai bine, sau cel putin sa traiesti. Parerea mea! Faptul ca o persoana injura, este bine pentru ca o face ca o refulare a frustrarilor pe care le traieste zilnic. Psihologic se spune ca vorbitul murdar le da o senzatie de putere asupra celorlalti, care indopati fiind cu principii de morala, vor tacea si vor merge mai departe.

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Din pacate unii baieti sunt atrase de fetele ce zic ***...

Răspuns utilizator avertizat
| Slash a răspuns:

Vor doar sa iasa asa in evidenta, pentru ca altfel nu pot. + lipsa educatiei.

| gianinutza a răspuns:

Sunt f tari sora mea! Ce puii meilaughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ca aceste fete nu sunt vazute de baieti ca niste 'fete'...big grin ci mai mult ca niste baieti laughing sau niste fete foooarte baietoase!
Ele cred ca prin acest comportament sunt "smechere" si le sperie pe "figurante", ca sa fim seriosi in ziua de azi pentru unii doar asta conteaza, si mai nou si pentru unele cu cat esti mai smechera cu atat mai bine!smug
Deci o parere fff proasta! Eu una nu`s prietena cu astfel de "feonomene"...big grin asta e parea mea...batting eyelashes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant proaste si needucate.nu realizeaza ca sunt tinere frumoase si trebuie sa dea exemplu de feminitate si buna crestere.ca au o gura care trebuie sa alinte sa iubeasca sa sarute nu sa scoata pe ea sunete demne de alta parte a corpului.eu ca baiat nu m-am uitat niciodata la o badaranca ce vorbea ca la .usa cortului cum se spune, sau care statea cu ea in gura toata ziua, in loc sa o lase acolo unde a pus-o Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca trebuie sa se rafineze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca o fata ar trebui sa tina cont ca nu e etic sa vb urat chiar daca cateodata iti scapawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu suport nici macar barbatii care injura, de fete nu mai spun...Consider ca o fata trebuie sa-si scoata in evidenta calitatile, sa atraga atentia intr-un mod placut, nu vad sensul acestui comportament.De fapt, nu suport vulgaritatea, m-am ferit de oameni vulgari, lipsiti de educatie si bun simt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In paT merge un "Limbaj murdar" in resT nu prea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am o parere buna. cred ca le lipseste cei 7 ani de acasa dar mi contraza si anturajul. poate se cred mai inteligente vorbind asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu vb urat cand am draci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cerd ca vor doar sa iasa in evidenta cu ceva si nu stiu cu ce... fetelor asta nu va face interesante deloc din contrawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pffffffffff... ce fraieri sunteti pentru ca fetele care injura sunt super cool