| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele materialiste?

10 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Cu totii avem ceva materialist in noi...macar un gram acolo. Chiar si tu...happy

| RAY explică (pentru мιнαɛℓα36):

Imi poti da o explicatie stiintifica despre materialism mihaela

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu cata stiinta exista in materialism... poate filosofiehee hee
Se pot povesti multe...materialismul nu mai e atat de demodat! Pentru unii e la moda.
Nu-mi plac fetele materialiste, recunosc! Nu-mi place atitudinea lor si modul de abordare a materialismului. Insa asta nu inseamna ca nu exista in fiecare...in lucruri marunte!
Materialismul nu mai e ceva dupa care te poti ghida sau de care sa te poti feri! Spun asta pentru ca exista femei care abia dupa ce barbatii le-au luat de neveste, au inceput sa cheltuie laughing) Sa ceara bani, ca si cum ar fi un drept al lor...
Sau apar din ce in ce mai multi barbati materialisti...ii consider mult mai periculosi decat femeia...
Eu cred ca exista un materialism urat si vulgar, la fel cum exista si acel materialism inocent, esential as spune uneori...
Tu de ce cauta-i un curs gratuit de limba engleza, parca?

| RAY explică (pentru мιнαɛℓα36):

Materialismul exista si la alte specii de animale, unele specii masculi ofera diverse cadoruri sau se prezinta ca sa impresioneaza femela, nu crezi ca suntem rezultatul evolutiei?

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru RAY):

Aha..nu facusem legatura cu animalele. Nici nu stiam. happy
Evoluam... sper spre binehee hee

| RAY explică (pentru мιнαɛℓα36):

Crezi ca suntem materialisti genetic sau societatea ne determina sa fim?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

Ambele cazuri.

| SunnyDay88 a răspuns:

Asa si? ce treaba au fetele materialiste cu aceasta categorie? mai bine te duci la categoria fashion.

| Krokodil a răspuns:

Pana la urma toti suntem materialisti.