| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de placerile parintelui de la manastirea Caldarusani?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ca e doar varful icebergului unei realitati triste, si urate, dar care toutsi, e mult mai putin grava decat tragedia bietei calugarite ucise de prostia roscatului de la Tanacu, care a mai pervertit in pacatul lui si alte calugarite, "orbite" de "harul si sfintenia" lui! Apoi, o ziarista a scris o carte, iar Maestrul Andrei Serban, a facut inca o piesa de teatru de nota zece+++. Un alt paradox extrem, tipic romanesc, din pacate...

19 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Gusturile nu se discuta, fiecare face pe propia raspundere si isi asuma riscurile! Eu pana la urma respect institutia(biserica, scoala, etc) Cei care nu ne respecta, nu vor fi respectati! Iar eu nu am crezut niciodata in puterea preotilor de a ierta pacatele, prin spovedanie.Mai bine caut sa le evit sau daca am gresit neintentionat, caut metode directe sa mai indrept ce se poate.Greseala facuta, ramane greseala!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De ce credeti ca se spune '' sa faci ce spune preotul nu ce face preotul''?

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pe asta l-am pierdut! Asta ce a mai facut?

P. S: Nu ma uit de 3 ani la tv, sa-mi fie cu iertare. Ce aud, aud din scurgerile prietenesti ale internetului.

| elena a răspuns:

Ala-i Dracul gol in salasul lui Dumnezeu. Se poate si asa.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Dumnezeuuu.am avut nickul in fecioara maria. daca vrei(ma vrei) il schimb inapoi laughing si asa. daca stai sa te gendesti.si nickul asta are ceva...pedo rolling on the floor)

| liliana83 a răspuns:

Am inteles ca e si insurat(daca nu gresesc), dar ce la apucat saracu. cine stie .....are si el placerile lui. e om ca si noi. e rusinos oricum di partea lui.

| liliana83 a răspuns:

Acum te intreb eu pe tine; de ce ai nickname,, DUMNEZEU? te crezi sau ai vrea sa fii?

| machupicchu a răspuns:

Sant "placerile" lui si nu le da la nimeni...in fond... tot un animal...

| greg a răspuns:

Sa fie sanatos. Un popa nu e om si el? Nu poa` sa aiba si el pacate?

| selef a răspuns:

Pedepseste-l Doamne e in puterea ta.

| selef a răspuns:

Harul da, dar alegerea este a lui.

| Chuck a răspuns:

Preotii sunt oameni. Nu sunt, cum se cred ei, sfinti. Ei, in conceptia lor de sfintenie, au voie sa faca orice. Si nu e chiar asa. Dumnezeu ii vede.

Si popa ala, pana la urma e om, cine stie ce are in cap.

| PAULsighet a răspuns:

Ganditiva bine, cati POPI exista pe la manastirile din Romania. Cati dintre ei sunt ca parintele de la manastirea Caldarusani? Doar 1 din 10 este prins! nerd

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@selef - dar nu de la dumnezeu are harul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sa spun, am observat ca ii luceau ochii si la reporter. ce ar fi facut el cu reporterul daca nu era insotit de cameraman..., cam ''nebunatici''calugarii astia.deja cred ca renunt sa mai merg in vizita pe la manastiri ca nu stii cine pune ochii pe mine. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar despre, curvele si curvarii din lume ce parere ai? dar despre criminali, violatori, escroci, politicieni avari si mincinosi? dar despre ucigasii de copii? dar despre ucigasii de suflete? dar despre cei ce judeca pe altii ce parere ai? fara sa se uite in propria oglinda? dar despre mine ce crezi? dar despre tine personal ce parere ai? Doamne da multe intrebari mai sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@aminadab, le postam pe site, jumatate tu, jumatate eu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dumnezeu vede si judeca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intotdeauna (sau aproape intotdeauna), raspunsurile noastre sunt,, aruncate'' sub impulsul imediat al asa,, zisei ''stiri... Dupa mine, unii isi fac reclama( sub diverse forme, in urma carora castiga multi bani) pe seama minciunii, sau a durerii, sau a suferintelor celorlalti:v-ati gandit vreodata ce s-ar intampla daca nimeni n-ar mai urmari stirile de la tv? probabil am fi mult mai castigati, si am lasa institutiile acreditate sa/si vada de treaba... se pare ca in ultimii ani, opinia publica este cea care da verdictele in orice domeniu; probabil ca, dupa unii, nu mai este nevoie de legi, de institutii, pentru ca si asa,,, omul'' aruncat in mocirla este,, condamnat la moarte'' din cauza noastra, care primim ca pe un drog, cu mare placere, ceea ce ne inoculeaza altii... Ce s-ar intampla daca maine s-ar da in vileag toate ascunzisurile intunecate ale fiecaruia dintre noi, pe toate posturile tv? Cum am reactiona?