| SarcasmBoy a întrebat:

Ce parere aveti despre casatoria cu o fata/femeie care are un copil dintr-o relatie anterioara? De obicei noi barbatii fugim ca de dracu cand auzim ca posibila femeie de care suntem indragostiti are un copil.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ala ar fi bebelus cred ca o acceptam asa se acomoda mai usor cu mine ala mic.

| darrio2007 a răspuns:

Asta inseamna ca fugi de raspundere.Nu m-ar deranja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu as fugi. Mai intai as vrea sa o cunosc mult mai bine pe ea, sa stiu dinainte in ce ma bag, care-i situatia ei financiara, materiala, ce s-a intamplat cu fostul, etc.

Trebuie sa stiu sigur in ce ma bag dinainte. Nu vreau sa ma trezesc cu probleme dupa. Si mai mult, nu e bine ca, copilul sa te vada decat dupa ce stii ca esti sigur ca poti accepta asta. Daca cumva ai nedumeriri, atunci le vei avea in continuare.

Femeile de genul nu cauta o relatie de o noapte. Daca vorbesti de indragostit deja, e clar ca ea cauta un iubit si in acelasi timp trebuie sa fii constient ca iti intemeiezi o familie. Mie personal mi s-ar parea ok atata timp cat o iubesc pe femeia respectiva.

Pe scurt, te sfatuiesc sa continui sa iesi cu ea, si sa o cunosti mai bine, sa-i cunosti viata, tot ce te intereseaza, si abia apoi copilul. Daca crezi ca te poti atasa de el si ea si crezi ca puteti fi fericiti impreuna, go for it. Daca nu, te sfatuiesc sa te opresti. Nu are rost sa te bagi in ceva ce stii ca nu iti doresti. In plus, gandeste-te la copil. Merita un tata care sa aiba grija de el.

Mult noroc!