| ioanacoruga4567 a întrebat:

Ce parere aveti de cei care chinuie saracutele animale? De multe ori se intampla ca cei mici sa faca asta, chiar azi au venit la mine in vizita niste rude cu 2 copii mici care mi-au traumatizat pisica. Din nervi bineinteles ca l-am pocnit pe unul dintre ei si mama lui s-a suparat pe mine ca de ce dau in copilul ei... Dar in timp ce el se "juca" cu pisica mama lui radea si se simtea bine de parca era normal ce facea fiul ei straight face Eu normal ca am actionat daca ea nu era interesata. Exista vreo lege in ceea ce priveste agresarea animalelor?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, sunt foarte multe legi de protectia animalelor, dar din pacate, se aplica foarte rar si greu.
Bine i-ai facut puradelului.
Eu am luat o pisica de la niste rude. Era mica si frumoasa, se jucau copiii cu ea. Dupa ce a stat cateva luni la mine si ne-am comportat normal cu ea, cand s-a intalnit iar cu copiii, voia sa ii atace laughing

| Brizbriz a răspuns:

Cred ca ar trebui castrati ca sa nu se inmulteasca prostii si imi pare rau ca ai asa ceva in familie sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maica-sa ar merita și ea o mica corecție, e dusa cu capul, trebuia și ei sa ii dai o petarda in meclă, nu știe nici să își educe copilul coarda

| ionur a răspuns:

Eu când am văzut cu ochi mei ce făcea chineji la câini și am aflat ce fac ei am plăns. Nu mi-a venit sa cred ca este cu Adevărat ce vad și ce le făceau... mieste greu uneori să cred că există atâta Cruzime pe lumea asta și răutate uneori le și vad cu ochi mei și tot parcă este prea mult și nu are cum sa fie adevărat.Nu trebuia sa dați în copil așa nu trebuie să fie un om matura și înțelept nu ridică mână pa copii Niciodată. trebuia sa luați pisica din mână la copii și atâta nimic altceva nu trebuia sa aplicați volența asupra copiilor mici ei sunt copii nu știe ce fac sunt nevinovați se jucam cu pisica atâta nimic altceva ei nu au de unde sa știe cei rău și cei bine sunt încă mici sunt niște copii nu trebuie sa dați în copii trebuie sa vorbiți și sale explicați ori de câte ori este nevoie nu cu țipete sau sai faceți sale fie frica de ceva sau sai bateți așa nu este normal asta nu este educație este cu totul altceva.