| Fluture a întrebat:

Poate intrebarea mea o veti considera aiuristica sau banala dar am o curiozitate. Ce parere aveti despre un copil a carui mama a pierdut o sarcina[un copil] inainte de a il naste pe copilul ei si o sarcina dupa? Credeti ca copilul nascut e mai special?batting eyelashes

5 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

A avut mai mult noroc.

| Pomar a răspuns:

Nu

| Fluture explică:

Adica daca o femeie a fost nevoita sa faca avort din motive medicale, apoi dupa 2 ani a nascut un copil, apoi dupa cativa ani a mai facut un avort.tot din motive medicaale. Copilul pe care l-a nascut e mai altfel decat altii? Are un scop mai important in viata?

| Available a răspuns:

Buna.Eu sunt singura la parinti si stiu ca mama a avortat o sarcina si dupa ce m-a nascaut pe mine si inainte sa ma nasc eu si sunt foarte trista din cauza pentru ca nu a vrut sa am o sora sau un frate si mi-as fi dorit foarte mult.Nu cred ca copilul nascut e mai "special" asa cum nici eu nu sunt, dar e pacat ca pe ceilalti sa-i omori fara sa vada lumina zilei, soarele culorile, intr-un cuvant Viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai special, dar daca a pierdut sarcinile din motive medicale, copilul care s-a nascut este foarte dorit si toata atentia se indreapta asupra lui. el este foarte pretios, dar asta doar pentru ca e singurul