| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre o mama cand copilul sau este bolav si incepe sa dea in el?

13 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Depinde de boala. La o criza de isterie, o palma la momentul potrivit poate fi terapeutica.

Si mai depinde si de cat de bine sta cu nervii mama respectiva. Poate are o problema care trebuie rezolvata la psihiatru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să înţeleg că aşa ceva ţi s-a întamplat?
Lipsă de respect faţă de propriul copil.
O fi copilul rău, dar nu poţi să dai în el când îl doare ceva, practic ai înrăutăţii situaţia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În general, am o părere extraordinar de proastă cu privire la bătaie.
Acea ''mamă'', nu cred că merită titlul de mamă.Una e când îi dai una peste funduleţ, şi alta e când baţi propriul copil.

''Mi se rupe inima''când văd ''mame'' bătându-şi copilaşii.

| andrei a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa-mi plac raspunsuri tampite ca ale tale. Ai crescut TU un copil sa vezi cum e? Cand il inveti tot timpul si el tot pe dos face ceva? Sti tu cum e? " acea mama nu cred ca merita titlul de mama" Pff ce usor o zici, dar cati copii ai crescut tu? Uita-te in societate si vezi cat e de rahat. Daca ii intrebi pe toti drogatii si vagabonzii de cate ori au fost batuti de parinti iti vor zice ca niciodata. Dar na... stiti voi totul.

| anonim_4396 explică (pentru andrei):

Nu e vorba că ştiu eu totul.Am o vârstă relativ mică pentru a ştii cum e să creşti un copil, dar fii ferm convins că sunt conştientă că bătaia NU rezolvă absolut nimic.Din contră. Agravează situaţia.Baţi copilul ca să ce? Să facă ceva, să fie cuminte? Fii serios.Va repeta să facă lucruri rele că îl baţi, că nu-l baţi. Ştiu lucrul ăsta pentru că, din păcate, cunosc multe mame care recurg la bătaie din prostie.Are o vârstă mare? Poate fii independent? Dă-l afară şi îi vin minţile în cap.Dar nu-l bate.Nimeni nu merită aşa ceva.
Oo.Şi încă ceva.Ar trebui să respecţi răspunsurile altora.Nu să le cataloghezi ca fiind ''tâmpite''. Fiecare persoană gândeşte altfel.
O zi bună.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un animal care traieste degeaba.

| piTiCcu a răspuns:

Nu s-ar numi mama aceea persoana. happy
Bolnav *

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Mamă inconștientă.

| LikeACandyxD a răspuns:

Ce? asta nu e mama! e o mare nesimtita

| Cruciuliță a răspuns:

Unde dă mama, creste carne laughing

| D4ny4WIN a răspuns:

Te-ai dat singur de gol laughing)

| Kay1 a răspuns:

Nu prea buna.

| papausa3312 a răspuns:

Conteaza mai ales motivul pentru care a dat in tine! Daca chiar meritai, este de inteles, dar daca nu ai facut nimic care sa necesite o astfel de reactie, inseamna ca nu are respect fata de copilul sau!