| inna a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele mincinoase? Am inteles ca si "nevoia" aceasta de a minti ar fi o boala. Eu cred ca aceste persoane au si o imaginatie destul de bogata.

Răspuns Câştigător
| Boby a răspuns:

Sunt oameni care au avut o copilarie banala fara prea multa actiune si acum simt nevoia sa minta sau sa infloreasca unele lucruri

35 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Pentru unii asta e un mod de viata. E o "arta". Eu una, pot fi mintita greu, citesc oamenii si-mi dau seama cand nu spun adevarul.Am o parere proasta despre cei care se complac in minciuna.

Anna
| Anna a răspuns:

@Bro-te-am citit si pe tine, tu le ai cu vrajealalaughing!

Anna
| Anna a răspuns:

Mai bro, tie-ti cam place melodia aia: de ce ma minti, de ce ma minti, ca te speli pe dintilaughing

Anna
| Anna a răspuns:

Eu l-am intrebat cati ani are dar nu a vrut sa-mi spuna. Dar, nici nu e nevoie, pentru ca l-am citit si aicirolling on the floor

Anna
| Anna a răspuns:

Eh.iti spun in particular.Parca ti-am mai spus, remember?

Anna
| Anna a răspuns:

@emil-nu ma cred infailibila, ci pot fi mintita greu(am uitat sa mentionez, in general de cei pe care-i cunosc personal), dar crede-ma, esti prea versat ca sa ma pun cu tinelaughing deci, te cred pe cuvant!

pupimik
| pupimik a răspuns:

Hotul neprins e negustor cinstit.La fel e si cu minciuna...esti cel mai sincer om.pana la proba contrarie. Minciuna asta... e ca o arta.Trebuie sa ai talent si sa il cutivi...sa poti minti in asa hal incat nimeni sa nu te dibuie. Din moment ce o persoana e catalogata ca fiind mincinoasa, inseamna ca nu are imaginatie destul de bogata si nici avalansele de cuvinte incat sa isi ascunda bine minciuna sau chiar sa ajunga sa te faca sa crezi ca ceea ce spune e adevarat.

daniela
| daniela a răspuns:

Minciuna e ca un fel de bulgare de zapada pe care-l arunci de pe un varf de munte. Minti o data, pentru a nu te da de gol vei mintii in continuare si uite asa totul se mareste la nesfarsit. Deci va deveni o necesitate sa minti pentru a nu te da de gol si... nu e bine. Da cred ca e o boala

mlm
| mlm a răspuns:

Aveam un angajat la firma, ala daca nu spunea o minciuna nu era multumit, bineinteles ca se dadea de gol foarte repede, dar asta ai era intiparit in memorie ca nu poate trai fara minciuna, asta chiar nea marturisit.Va dati seama ce inseamna minciuna pentru unii oameni sint dependenti de ea.

| DenissaDeea a răspuns:

Daca sau obisnuit sau o au in sange minciuna, foarte greu se pot dezvata de mintii, probabil la orice pas simte nevoia de minciuna, prin minciuna vor sa isi demonstreze suprematia fata de adversari.In anumite situatii minciuna te distruge psihic, nu ajuta la nimic, si nu in ultimul rand minciuna te face sa iti pierzi increderea in tine.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu-mi plac persoanele care mint... si nu-mi place sa mint. Consider ca "Sinceritatea e legatura suprema intre suflete". Tin foarte mult la asta... cred pe oricine pana la proba contrarie... Si sunt foarte dezamagita cand ma minte cineva... Citatul acela este din Veritasaga - Lumea minte (http://www.free-lyrics.org/Veritasaga/303144-Lumea-Minte.html)

Janina
| Janina a răspuns:

Mint pentru ca asa isi dau ei importanta, sunt persoane frustrate care nu se simt bine in pielea lor, incearca sa para ceea ce nu sunt.
stiu o tipa care spune mai multe minciuni decat adevaruri, isi traieste viata dupa telenovele, insa ea nu a vazut sfarsitul... cel rau mereu pierde, ramane singur si fara prieteni. Si asta e cea mai a draq pedeapsa...

| kh1ss a răspuns:

Da, se numesc mitomani

| dulshe a răspuns:

Sunt oameni destul de inteligenti si cu o imaginatie bogatabig grin

| anonim a răspuns:

@anna-stii cat de usor te poti minti? mai ales ca te crezi infailibila in acest sens.incercam? laughing

| anonim a răspuns:

@anna-ce rea ai f0ost de data aceasta..., suna naspa cuvantul versat.insa in general, sa stii ca si eu pierd.si pot pierde chiar si in fata unei fetite de 18 ani. avem un suflet, si este greu sa-l tinem in frau in anumite momente.insa stii tu cum se spune:jocul greseala asteapta. tongue

| Dl.Inginer a răspuns:

Minciuna e o arta, cum au spus mai multi, detest persoanele mincinoase si de multe ori imi dau seama cu cine stau de vorba. Mincinosii profesionisti se ascund f bine dupa paravane meticulos creeate, insa se dau singure de gol atunci cand mint excesiv la un moment dat

| Mya a răspuns:

Sunt persoane care mint fara rost(infloresc) tot timpul. Minciuna face parte din ei, este esentiala, ii defineste.Cum ar fi de ex la altcineva umorul! Pur si simplu ii caracterizeaza. Dar sunt si persoane care spun miciunele care nu fac rau nimanui, ci doar pentru a iesi din anumite situatii nu tocmai palcute.In privinta acelora, nu am nimic impotriva.Fiindca fiecaruia dintre noi i s-a intamplat cel putin odata!

| greg a răspuns:

Imi provoaca nesiguranta si stare proasta.

| greg a răspuns:

Imi provoaca nesiguranta si stare proasta.

| alinaandrei a răspuns:

Mie mi se pare ca sinceritatea e cea mai valoroasa si nu e nevoie sa minti, dar poate pentru unii asta e modul lor de viata

| want2bMajestic a răspuns:

E drept... au o imaginatie bogata...pacat ca nu cunosc si eu niste mincinosi de prima clasa... m-ar mai ajuta devenind muza mearolling on the floorrolling on the floor

| SimpleSergio a răspuns:

Sunteti niste mincinosi tongue toti.sa nu v-aud laughing) apropo.va dau 1 leu pentru fiecare minciuna!tonguelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care mint mereu, sint mitomani, asa se numeste. Desigur, eu am o imaginatie foarte bogata fara sa fiu mitoman rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anna si pe mine m-ai citit? Eu stiu sa mint? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anna daca te-ai prins inseamna ca nu prea le am, trebuie sa mai exersez laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OaNa.Crissa de ce minti, eu nu mint, niciodata... dar niciodata rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anna habar n-am ca eu sint extraterestru, nu am dinti, am colti laughing de vampir rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anna, toate gagicile m-au intrebat, dar degeaba laughing
Ce ai citit... sint tare curios? devil