| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile incepute prin intermediul virtualului? A functionat la careva bine pana la capat? Adica, relatie serioasa si frumoasa?
Credeti in relatiile incepute astfel? happy

16 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Intrebarea ta este foarte corecta :,, inceputa astfel". Toti confunda asta cu o relatie virtuala, ceea ce nici tu nu iti doresti.Intalneste-te cu el si singura vei gasi raspunsul.Nu exista generalitati si nici nu conteaza momentul cunoasterii.In functie de ceea ce vei simti, acel moment al cunoasterii va devenii sacru sau il vei da uitarii!

| alessia5158 a răspuns:

Daca-ar fi s-o compar, as compara-o cu "dragostea la prima vedere "--- in amandoua cazurile, nu stii de cine te indragostesti! Comparativ cu calalalta,in relatia virtuala ai sansa sa "citesti" printre randuri cine se ascunde in spatele sticlei --- asta, daca n-ai neuronii intre ochi!
Deci, pot exista sanse pentru ca, o relatie inceputa virtual, sa continue si dincolo de sticla monitorului. Numai bine!

| DenisaAbdn a răspuns:

In relatiile virtuale, nu. In relatiile incepute virtual si desavarsite in realitate da. Cum am mai spus de multe ori, te poti simti atrasa de inteligenta cuiva, spontaneitatea, simtul umorului, modul de a gandi, gradul de cultura al cuiva pe care l-ai intalnit virtual. Oameni care te pot dezamagi ii poti cunoaste oriunde, dar nu putem generaliza si spune ca toti cunoscuti prin intermediul internetului sunt batrani, mincinosi, infractori si violatori in serie. Eu cred ca e posibil ca doua persoane care s-au cunoscut virtual sa ajunga se se placa si in realitate si sa aiba o relatie lunga si frumoasa.

| DenisaAbdn a răspuns:

Revin pentru ca vad putina nesiguranta.Dar daca omul acela pe care il cunosti doar virtual seamana perfect in realitate cu ceea ce crezi tu despre el sau cum ti s-a "infatisat"? Stiu, vor sari toti cu gura ca pe internet aratam doar ceea ce vrem, dar daca omul acela a fost sincer si s-a "aratat " asa cum e cu adevarat tocmai pentru ca era sub protectia anonimatului? Eu una as fi curioasa, sa il vad macar, pe cel cu care am vorbit un an de zile.

| Gabriella_8999 a răspuns:

Eu asa am cunoscut iubirea vietii mele.Ne-am cunoscut pe net,am vorbit la telefon,dupa o saptamana ne-am intalnit,ne-am placut,ne potrivim perfect,ca si caracter, mod de viata, suntem ca o manusa unul pentru celalalt.Acum suntem impreuna si sunt sigura ca asa vom ramane.Nu conteaza unde i-l intalnesti, doar sa va potriviti si sa existe acel sentiment de,, fluturi in stomac"

| LoStEyEs a răspuns:

NeBunaThaa este o prostie ce zici tu straight face sa stii ca matusa mea se casatorise acum 4 ani si ea s-a dus sa lucreze in Italia la o firma de publicitate, si nici odata nu s-a despartit de unchiul meu. vorbeau mereu seara pe skype, si odata la cateva luni, ea se intorcea in tara ca sa isi termine facultatea( sa nu crezi ca ea e o c*rva, pentru ca unchiul meu a fost primul barbat din viata ei, si asta a fost la 25 de ani!). Uite matusa mea ink este cu unchiul meu si se iubesc fff mult! Si da, relatzie serioasa si frumoasa. Desigur trebuie sa si va iubitzi si el sa fie cu capul pe umeri, nu un burlac afemeiat.
In vacanta de vara cand vine matusa mea, vreau mereu sa stau cu ea, caci e una dintr-e cele mai bune ale mele, si unchiul meu la fel. Orice le cer imi da imediat.
Cred in astfel de relatii, dar trebuie sa va iubitzi si sa va respectatzi happy
OOOOOOOOO da, despre relatziile incepute astfel. mama l-a cunoscut pe tatal meu vitreg pe net, iar ei se iubesc, si pe de-asupra, mai am si un fratzior!winking
Dar nu trebuie sa te increzi in prea multi barbati, pentru ca sunt si unii care vor sa profite de tine straight face mama a avut noroc, pentru ca el nu e genul ala. ea l-a cunoscut pe messenger de la un prieten laughing

| Ancuta7878 a răspuns:

Eu sunt de parere ca este o mare prostie. Adica iti zic din propria experienta. Relatiile la distanta nu merg NICIODATA. Nu va putea fi o relatie " serioasa" deparece nu vei sti niciodata ce face persoana iubita acolo unde e. Frumoasa poate fi, dar se va sfarsi repede. Crede-ma :* Bafta. Sper sa alegi un drum bun. :*

| BebeStrumf a răspuns:

Cred,pana la o anumita treaba, adica cand e vorba de trecere si la realitate; fapte.Cosider ca: daca cei care incerc asta au un punct comun,si'l duc pana la capat: face to face; realy, de ce nu? Deci se poate, dar foarte rar...se prind si relatii de lunga durata; normal cele care au acelasi scop comun.

| anemona18ida a răspuns:

Cred in acest gen de relatii desi nu am incercat niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NebunaThaa nu e din alt oras, e din acelasi oras ca si mine, doar ca ne-am cunoscut cand aveam fiecare reltie cu altcineva, intre timp ne-am despartit de cei doi (primul el, apoi eu), si tot vorbim de aproape un an, fara sa ne fi vazut nici macar o data. Acum vrem sa ne intalnim, dar nu stiu ce-o sa iasahee hee Acelasi drum l-am vrea amandoi.dar nu stiu ce sa zic. happy

| bendis92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo. Primul pas e sa va vedeti fata in fata sa vedeti daca va intelegeti la fel de bine in realitate ca si pe virtual. Eu iti tin pumnii, daca virtual a fost ok, nu are ce sa se strice acum happy

| anonim_4396 explică (pentru bendis92):

Sper si eu happy Desi observ unele diferente intre noi sad sper sa putem trece peste ele happy

| bendis92 a răspuns:

Cred ca asa ajungi sa cunosti diverse tipuri de persoane, unele relatii sunt de scurta durata, altele nu sunt deloc relatii, dar dupa ceva timp 1-2 ani poate dai peste persoana potrivita. Nu e o metoda buna de a-ti gasi pe cineva. Eu una nu o recomand pentru ca dai si peste libidinosi, dar daca nu ai alta solutie (prieteni ai prietenelor, la facultate/locul de munca) risti. Dupa mult timp am avut norocul de a gasi o persoana calma, inteligenta si care ma respecta (pe sentimente). Suntem de 7 luni si cred ca va continua happy

| anonim_4396 explică (pentru bendis92):

Fostul meu iubit, cu care am stat 4 ani si ne-am inteles bine si ne-am iubit, tot prin intermediul internetului l-am cunoscut big grin Dar referitor la cel nou, am impresia ca si-a facut o imagine prea buna despre mine (fizic), adica stie ca sunt slabuta, i-am dat poze si web, vorbim la telefon tot cam de un an...dar incearca oarecum sa combine distractiile cu relatia ce o vom avea. Astaseara am avut o discutie, trebuia sa ne vedem, dar eu am musafiri el e la un gratar la ziua unui prieten, si vroiam sa ne vedem "mai pe seara" asta insemnand pe la 19-20, la el "pe seara" inseamnand 22-23 si sa stam pana la 2-3 laughing Desi am 23 de ani, am avu o viata normala, asa mi-a placut, nu la prima intalnire sa merg in cluburi pana dimineata laughing Nu stiu voi, ce parere aveti despre asta?

| bendis92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca prima intalnire ar trebui facuta pe luminalaughing abia dupa aia stabiliti voi unde mergeti la distractie ca trebuie si asta din plin big grinhmmm poate varianta de mijloc la ora 21 thinking sa nu se supere nici unul din voi

| anonim_4396 explică (pentru bendis92):

Binenteles, nu a vrut, a zis ca e la ziua unui amic la un gratar si nu poate ajunge la ora 21:00 laughing a ramas astazi la ora 14:00. Sa vad.ce va fi rolling on the floor