| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile incepute in perioada liceului? credeti ca o relatie inceputa la 15 ani poate dura o viata? eu cu iubitul meu suntem impreuna de cand eram in clasa a 9 a(de 5 ani ), ne iubim suntem fericiti si acum dar vreau parerea voastra! multumesc

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Cred ca poate dura o viata si sper sa dureze big grin
chiar cunosc niste batranei din blocul meu care si acum se tin de mana cand merg pe strada. multi rad, dar ei chiar se iubesc...

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Si eu cunosc oameni cu relatii de genul... unii sunt fericiti, altii nu.
Parerea mea...ca din moment ce voua va e bine, va construiti o viata impreuna deja, nu ar trebui sa te mai gandesti la probabilitati si cati dintre ei raman impreuna.
Cum se zicea pe-aici, oamenii efectiv se schimba.Realizeaza ca le lipsesc lucruri,nu se mai simt impliniti, incep sa viseze la altceva decat ce au, si poisbil sa greseasca sau nu, insa asta poate da total peste cap planurile de viitor si o viata p care ati inceput-o, deci "toata viata"nu va fi un termen sigur in tinerete.

| Onn3 a răspuns:

Poate sa dureze sau poate nu.Pe parcurs intervin schimbari de caracter si comportament.Dar este o posibilitate destul de mare.

| anniebox16 a răspuns:

Daca exista iubire adevarata, intelegere si incredere, poate dura!

| Azµre a răspuns:

Dacă nu vă mințiți unul pe celălalt, dacă aveți încredere, nu sunteți geloși și paranoici și vă mai arătați din când în când că vă iubiți, nu văd unde ar fi problema.

| DWDT a răspuns:

Si eu sunt cu iubita mea suntem impreuna de 6 ani! din liceu