| Giulya93 a întrebat:

Ce parere aveti voi despre barbatii ALBANEZI?

Răspuns Câştigător
| Parmalat a răspuns:

Albania e o tara cu o populatie 70% musulmana. Chiar daca nu mai sunt practicanti si s-au europenizat mult ca si comportament, exista in continuare in societatea lor niste conceptii despre cum ar trebui sa se comporte o femeie.
Nu te astepta sa-ti permita (de exemplu) prea multa libertate fara ca el sa fie prin preajma. Femeile lor sunt extraordinar de frumoase, dar si rezervate in comportament si el se va astepta sa fii la fel. Deci daca vrei sa dansezi vreodata pe boxe in club s-ar putea sa nu-i placa tongue
Altfel, barbatii albanezi sunt mai greu de dus cu vorba si atunci cand se supara pot fi mai greu de controlat.
Ca sa-ti faci o idee - un cuplu albanez arata cam ca Gigi si Luminita Becali (familia Becali are origini in Macedonia care impreuna cu Albania au facut parte din provincia istorica Illiria; exista inca voci care cer unirea celor doua tari, iar diferentele la nivel social dintre popoarele celor doua tari sunt foarte mici); Gigi se ocupa de problemele financiare ale familiei, iar sotia lui se ocupa de casa si de copii.
Deci in concluzie... asteapta-te ca un barbat albanez sa fie destul de autoritar intr-o relatie si cel mai bine e sa nu-i ceri prea multe explicatii despre treburile lui de zi cu zi.
Mai multe nu pot sa-ti spun fiindca n-am fost combinat cu nici unul laughing

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vut un iubit albanez si vreo 5 amici de aceasta nationalitate. Depinde de caracterul fiecaruia. Unii sunt mai autoritari, chiar agresivi, altii sunt joviali si afectuosi. Cert este ca niciodata nu lasa fata sa plateasca, au grija de ea, sunt gelosi si isi apara femeia de ceilalti barbati (cu pumnii sau obiecte contondentetongue) sunt pasionali si te coplesesc cu atentia pe care ti-o acorda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. eu am avut parte de un idiot agresiv care m-a pocnit. sfatul meu, nu te increde in ei prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand sunt foarte gelosi. iubitul meu este albanez, suntem impreuna de 1 an si 4 luni, nu prea ma lasa sa ies cu fetele,,... dar supravietuiesc.sunt autoritari, si nu vor minciuni.sunt cam reci la inceputul relatiei dar dupa un timp.sunt f romantici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut parte de un vecin albanez, in Germania. Era un psihopat agresiv, din cauza caruia a trebuit sa ne mutam in alta parte. Era casatorit de 6 ani cu o nemtoaica, si nu lucrase o zi in toti acesti ani. Il intretinea nemtoaica. Ea ar fi vrut sa divorteze dar acum ii era frica.
Individul cred ca petrecuse ceva vreme prin puscarii, pentru ca avea obsesii incredibile, spre exemplu se infiinta in baie ori de cite ori auzea ca cineva din casa sta pe WC. E hilar nu-i asa?
De agresivitate ce sa mai vorbesc! Tragea cu urechea sa auda cine e pe scara si sarea imediat la harta, pe te miri ce motive. Cind soacra-sa vizita casa (fiind casa ei), iesea din apartament si-i striga "du bist eine große Scheiße(esti un mare c... t)", fara nici o alta introducere.
Din pacate nu se putea face nimic impotriva lui, atata timp cit era casatorit cu fata proprietaresei.
Unii zic ca am avut eu ghinionul sa dau peste un astfel de om, ca altfel albanezii ara fi "painea lui Dumnezeu". Chiar asa?!
Cine spune asta, il sfatuiesc sa citeasca "In cautarea sensului pierdut" de Constantin Dulcan- cap. "Influenta factorilor psihici asupra neurogenezei" si mai vorbim dupa aia.

| Revolt666 a răspuns:

Is albi?!

| Andreea_Silvia_1994 a răspuns:

Uite.eu stau cu un baiat albanez. suntem foarte fericiti impreuna.de cand suntem impreuna nu ne-am certat nici macar odata.depide de omul pe care il gasesti pentru ca si albanezii si italienii si nemtii si oricare popor are tampitzii lui. exista si romani obsedati si prosti si cretini.sunt foarte multi.barbatii albanezi nu sunt greu de dus cu vorbalaughing chiar daca sunt mai seriosi decat alti barbati de alte nationalitati.se indragostesc un pic cam greu dar cand se indragostesc isi dau si sufletul pentru o femeie.tot ce conteaza e sa iti iubesti barbatul sa nu il inseli si cam atat.lucrul cel mai urat pentru un albanez e sa stie ca inainte sa stai cu el ai stat cu vreun amic de al lui sau cu frate sau verisor.nu te va accepta niciodata asa....sunt tandrii si pasionali stiu sa se poarte cu o femeie si stiu sa o iubeasca.stiu sa respecte si stiu sa asculte si parerile partenerei.eu zic ca sunt de treaba.am foarte multi amici albanezi si chiar ma inteleg mai bine cu ei decat cu romanii.acum ti-am zis depinde de ce caracter dai.de exemplu eu am dat de unul care ma lasa sa ies oriunde.mergem in discoteca ma imbrac cum vreau eu.ba din contra daca ma aranjez mai mult si ma imbrac la moda e si mai mandru.eu iti urez noroc daca ai vreun pretendenthee heeo zi bunahappy