| kcattyy a întrebat:

Pareri despre barbatii albanezi...

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Draga mea @kcatty, ai cerut doar păreri, și, cum nu am trpit o astfel de experiență ți-am răspuns doar din ceea ce am citit. E bine să ții cont de păreri, dar nu trebuie ca acestea să-ți afecteze deciziile- acestea-ți aparțin în totalitate. Tu cunoști toate detaliile, încearcă să iei decizia cea mai bună folosindu-ți atât inima cât și mintea în aceeași măsură. Ascultă-l, descoperă-l, analizează cât de bine reușiți să comunicați, pune-le pe toate în balanță și indiferent de ce vei hotărâ, va fi doar decizia ta. Sunt convinsă că timpul le va rezolva pe toate.
Să ai o zi cu zâmbet!

13 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @kcattyy! Datorită religiei (aproximativ 75% din populația Albaniei este musulmană), întro relație, bărbații albanezi sunt autoritari, teribil de independenți și aș zice chiar egoiști. Femeile din preajma lor nu se bucură de prea multă libertate, ele fiind "educate" să se ocupe de familie și de copii, cu cât ies mai puțin în evidență, cu atât mai bine. Sunt foarte orgolioși - un cod vechi din Evul Mediu este respectat cu sfinţenie în satele albaneze. Onoarea jignită se pedepseşte cu moartea- legea talionului, "ochi pentru ochi dinte pentru dinte", funcționând și astăzi.
Dar astea sunt generalități și nu putem eticheta un om după ele. După mine, factorii esențiali sunt familia, educația și mediul în care trăiesc.
O zi cu zâmbet să ai!

| NickiMinaj a răspuns:

Nu stiu unde ii gasiti.

| mona a răspuns:

Nu m as cupla nuciodata cu un albanez, sa nu crezi ca am ceva cu ei, oricum mi s indiferenti

| gigel68 a răspuns:

Baieti "buni". mai violenti si mai rromi ca tiganii nostri.

| AFR81 a răspuns:

Ai scula mica. Apropo, nu am incercatlaughing

| AFR81 a răspuns:

Au vroiam sa zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O au alba,si e mica, cand te simte-aproape, abia se ridica.sant ei baieti chipesi, da nu-s buni la pat, tot romanul nostru este mai ...barbat.

| RaPpErBoY_7155 a răspuns:

O au alba si micalaughing saracii de eibig grin

| floriilegale a răspuns:

Niciuna

| Deela a răspuns:

Buna, ok nu stiu ce parere ai tu despre albanezi sau restul care au comentat aici dar iti spun din proprie experienta ca totul e bine si frumos pana la nu moment dat. Da, la inceput se comporta foarte frumos, nu isi lasa partnera sa plateasca niciodata, Sunt foarte gelosi si protectivi (poate cam prea mult) dar gandeste-te, sa zicem ca vrei o casatorie cu persoana respectiva desi nu prea ar fi posibila, dar Daca se ajunge la asta, gandeste-te ca la ei femeia dupa casatorie e pentru facut copii, mancare, spalat, pat deci intr-un cuvant de ingrijitul casei si tot Ceea ce inseamna asta, Oricum tu nu ai voie sa muncesti pentru ca iti oferi El tot, dar dupa cum am spus, e albanez, nu te astepta sa iti fie fidel, acum depinde peste ce albanez dai pentru ca nu toti Sunt la fel.

| kcattyy explică:

@Imperia iti multumesc tare mult petru raspuns, egoist nu este din contra este foarte atent chiar si la cel mai mic detaliu, in ceea ce priveste religia este catolic.Lucrul care ma sperie este diferenta de varsta in acte el este cu 9 ani mai mic decat mine, vizual diferenta nu se poate vedea...

| Spinini_Andreea_1993 a răspuns:

Kcattyy

Eu am un Albanez in Clasa si ma inteleg minunat cu el
Este educat, calm, respectos etc!
Acuma nu stiu cum e intr-o relatie! Il iubesc mult dar el din pacate are deja o Familie
are 2 copii si Nevasta! Si nu vreau sa ma bag!
Dar pare de treaba lupta pentru Familie! Acuma nu stiu nici eu asa multe despre ei. Din cate am auzit sunt foarte gelosi si nu prea ai voie mare lucru sa faci intr-o relatie!
Nu sunt asa un exemplu bun.
80% sunt Musulmani si gandesc ca Turcii, Arabii etc
20% sunt Christ ca noi.
Acuma depinde ca sunt si idioti si oameni de treaba. Depinde de cine ai dat! Nu stiu sa-ti spun asa multe ca nu ii cunosc asa bine.
Ai grija de tine si sper sa iei o decizie buna sa nu plangi mai incolo!
Succes

| Heroine1 a răspuns:

Dupa cum obs cam toata lumea are formata o parere total eronata despre albanezi. intr-adevar sunt si oameni mai periculosi ca in fiecare tara dar credeti totusi ca sunteti ridicoli cu rasismul asta oare? Nu veti gasi la un barbat roman respect pentru femei albanezi isi respect femeile le iubesc si stiu sa le aprecieze. La început sunt mai reci dar daca s-a indragostit e in stare de orice pentru femeia lui. Deci cred ca e cazul sa nu se mai vb fara informatii corecte. Nu va plac si sunteti rasisti sau rasiste luativa barbati romani sa va bata sa va umileasca si sa nu va ofere respectul pe care il meritati
Imi cer scuze daca am deranjat cu acest topic o seara placuta