| CristinaUrsache a întrebat:

Ce poti sa faci daca tata tipa la mama. Cum pot sa ii calmez?

Răspuns Câştigător
| Bobo03 a răspuns:

Stiu cum e Cristina, e greu sa vezi cum parintii se cearta e foarte greu incearca sa le spui cu lacrimi in ochi sa nu se mai certe in fata ta, tu esti un copil care sufera pentru ca esti un copil, nu ar trebui sa iti vezi parintii certanduse. intr-un fel e grav. Explicale cate cazuri s-au intamplat cu niste copii s-au inchis in ei deoarece familia era distrusa si au cedat mintal binentelees! Sper sa te fi ajutat :*

22 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Prinde-i pe amandooi calmi si atunci spune-le ca te sperie tipetele lor.si ca iti place cand se iubesc. poate tine...

| MissxD a răspuns:

In orice familie se intampla asa... au si parintii tai probleme ca orice parinti. Certurile in familie vor exista mereu. Iti recomand sa nu te bagi, stiu ca este ingrozitor sa ii auzi ca se cearta, dar mai bine fa altceva, sa nu ii mai auzi... se vor calma ei pana la urma!

| boogdan91 a răspuns:

Spune-le ca esti insarcinata, asa vor uita de cearta lor.

Răspuns utilizator avertizat
| miolina a răspuns:

Voi, parintii, daca ati facut copii, atunci inseamna cu nu puteti fi responsabili intre voi si in fata propriilor copii.

| ringridv97 a răspuns:

Sfatuieste-i sa mearga la un psiholog si sa scape de toti nervii pe care ii au amandoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii bagi in camera alaturata, ii incui cu cheia, si le spui; vreau o surioara.nu iesiti de acolo decat cu ea in brate.si nu tipati ca se sperie.nebunilor.

| MCRgurl a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti nebun.laughing

| GoodBoyLoveGirl a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta a fost tarerolling on the floor

| teodora555 a răspuns:

Tu ccati ani ai?

| CristinaUrsache explică (pentru teodora555):

Dc intrebi?

| CristinaUrsache explică (pentru teodora555):

| anonim4565 a răspuns (pentru CristinaUrsache):

Lasa esti micuta.stai linistita si nu zi nimic. asteapta sa terminE cearta
]se intampla nu numa la tine
nu asculta raspunsurile unora sa le zici ca pleci de acasa
stai si nu zi nimic

| teodora555 a răspuns (pentru CristinaUrsache):

E asa

| Fiction a răspuns (pentru CristinaUrsache):

Eu zic sa nu te bagi. Daca intervii, situatia se poate agrava.Lasa-i sa-si rezolve problemele "in felul" lor.Se vor calma.

| GoodBoyLoveGirl a răspuns:

Spune-i asa tatalui tau:Tu altceva decat sa tipi nu poti? deja m-am saturat nu vreau sa te mai vad tipand la ea. asta o sai comvingawinking

| OnlyOneMikyAndre a răspuns:

Stai incamera ta si cand vezi ca lucrurile se agraveaza treci in vizita spune-le ceva frumos si vezi ca vor trece certurile happy.

| AlexTPU13 a răspuns:

Simplu! Mergi la ei şi le spui să înceteze că te doare capul sau ceva.

| Madddi a răspuns:

Sincer. si eu am patit`o acum 8-9 ani. Le-am spus ca daca se mai cearta plec deacasa, sau ca ma indeparteaza mai mult de ei. De atunci nu mai auzi de scandal prin casa... foarte rar, cand ma enervez eu pentru orice chestie.

| Phantoma a răspuns:

Nu te baga intre certurile adultilor...Nu e treaba ta

| ady_5081 a răspuns:

Ma eu stiu mai bine cum e chestia asta nu prea poti face nimic.

| LacraAlexandra a răspuns:

Pai...asa s-a intamplat si pe la mine.du-te la ei si bagate intre ei sau alta metoda e ca sa-i intrebi de ce tipa sau de ce se cearta...ma rog, si le zici ca nu mai vorbesti cu nici unul dintre ei daca continua asahappy