| ionutzzz90 a întrebat:

Ce sa fac daca fata de care imi place si ei ii plc de mine nu vrea sa aiba prieten?

Răspuns Câştigător
| ChickSWhisper a răspuns:

Ce ar fi sa-i arati cat de mult tii la ea? Nu stiu... Flori, ciocolata, mici cadouri( chiar si o acadea, sa-i vezi reactia. ps: nu fa un obicei din asta)
Trebuie sa-i fii alaturi, o inviti in oras, o opresti in mijlocul ploii ca sa dansati... Chestii inedite. Tii la ea? Aratahappy

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E nu vrea, vrea numai e prea mandra sa recunoasca

| Deea a răspuns:

Inseamna ca nu te place...nu are cum sa te placa dar sa nu vrea sa aiba prieten. asta e vrajeala...

| xAndraax a răspuns:

Inseamna ca fata e intr-o pauza si nu vrea pe nimeni. Ar trebuii sa o astepti pana trece de aceasta. Pana atunci poarta.te frumos. tongue

| Gymy a răspuns:

Dilema big grin

eu sunt de parere ca o fta care nu se lasa prea usor este una care se respecta, care gandeste, care vrea sa vada ce gandeste respectivul baiat, baieti daca ar cunoaste fetele ar constata ca fetele care se lasa mai greu merita mult mai mult decat cele care ies din prima, acum nu stiu daca respectiva fta nu vrea sa aiba un prieten din cauza ca vrea sa se lase cucerita sau din cauza unei releati anterioare, acum sa nu-mi vina vreo fta cu nu vrea sa iasa cu un baiat din cauza ca este prea ocupatabig grin ( nu mai zic prea multe ca incep sa filozofezlaughing), nu o lua prea repede ai rabdare cu ea, mai intai fiti doar prieteni, iesiti in grup cu prieteni, poti sa faci o shmecherie cu ajutorul prietenilor de a o scoate in oras fara sa o inviti direct tu, pe urma stai de vorba cu ea in asa fel in cat vrei sa fi prieten cu ea, pe urma poate o inviti la o plimbare mai voi doi, ii faci niste mici gesturi nu exagerate, o floare ( nu chiar trandafir din prima, bine acum daca ei chiar ii place) si lasa lucrurile sa mearga de la sine...

sper sa te-am ajutat:*