| catalin542000 a întrebat:

Daca cineva cumpara o placa in 2017 sa zic de la Aorus si nu isi face cont ca sa activeze garantia de 4 ani si o activeaza acum in 2021 sa zic, atunci astea o sa dea garantie placii pana in 2025?
Ca teoretic daca nu activezi placa, ei nu stiu faptul ca ai luat-o! (prin ei, ma refer la producatorul care iti da garantia).

Ca stau si ma gandesc, daca cumperi ceva in 2017, ai garantie 4 ani pana in 2021, daca cumperi tot acelasi lucru sa zic in 2018(ca poate se fabrica pana atunci), garantie tot 4 ani si ar veni pana in 2022.

De asta ma gandesc ca daca activezi garantia acum la o placa luata in 2017 poate iti da garantie pana in 2025!

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Haha, nu. Daca nu activezi in 30 de zile de cand ai cumparat placa pierzi dreptul de a activa garantia.