| claudiaflorentina a întrebat:

Ce sa fac in cazul in care părinții mei,, perfecti, nu sunt de acord cu băiatul cu care am fost si vreau sa fiu mereu? Îi găsesc orice motiv numai ca sa ne despartăstraight face ba de părinții lui ba de eloh go on el si familia lui sunt foarte okbatting eyelashes știu ca in viata trebuie sa faci ceea ce te face fericit dar in asa condiții cum sa procedez?sad sfaturi?

5 răspunsuri:
| Auslesse a răspuns:

Gandeste-te bine daca el e baiatul pe care-l vrei. poate ca parintii tai au dreptate.te-ai gandit la asta?
mai mult ca sigur, nu....cand esti indragostit nu-i gasesti nici un defect celuilalt, insa, cei din jurul tau pot vedea cu adevarat cum e.
uite un exemplu..nici parintilor mei nu le-a placut de fostul meu prieten, spun ca nu le-a placut, pentru ca au observat la el niste obiceiuri care nu erau ok...si da, m-am despartit de el si atunci le-am dat dreptate. dupa ce ne-am despartit am reusit sa vad si eu cum e de fapt.
fara suparare, gandeste-te bine daca baiatul te merita cu adevarat!
acum depinde si ce varsta ai.

| Auslesse a răspuns:

Bine,inteleg si punctul tau de vedere, dar, fara suparare, chiar daca ai 20, 21 de ani, pentru parinti tot copilul lor ramai, indiferent de varsta..si-ti vor doar binele.
acum, nu spun ca trebuie sa te tina inchis/- a in casa sau sa nu te lase sa ai prieten sau mai stiu eu ce.
dar, repet, indiferent de varsta e posibil ca oricine sa greseasca..adica daca ai 20 de ani,nu inseamna ca trebuie sa faci ce te taie capul,faci lucrurile care-ti plac, dar cu o anumita masura.
de asta zic, poate parintii ei cred ca e mai bine asa.Ea acum nu vede, dar poate, pe viitor isi va da seama de realitate!
numai bine!happy

| TheBlackAng3l a răspuns:

Auselesse are un pic dreptate dar eu zic altceva:ce varsta ai? ca daca nu ai peste19-20 de ani ii dau dreptate Auselessei si parintilor tai, daca ai peste 20 de ani si va iubiti si va intelegeti asa de mult, va mutati impreuna, va intretineti si lasati parintii, voi sa fiti fericiti...si pana la urma chiar si asa, fa ce te face pe tine fericita chiar daca e un pic gresit ca apoi sa iti para rau ca ai gresit, nu ca te-ai luat dupa unu si altul

| Iamnotme a răspuns:

Vrei sa fi toata viata? El vrea?
Poate ca tu acum vrei, dar poate mai tarziu nu, nimeni si nimic nu iti poate oferii garantia ca poti sa fi cu o persoana toata viata...
Daca chiar va iubiti, incearca sa le explici frumos parintilor tai ca ti la el happy

| elenna01 a răspuns:

Gandeste de 2 ori inainte de a face un lucru.Incearca sa il cunosti cu adevarat, poate parintii tai vad ceva ce nu e ok la el