| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac parinti mei nu prea ma inteleg si ceea ce e mai rau e ca au uitat de ziua mea de nastere...plsss dati-mi sfaturi

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu cred ca au uitat de ziua ta de nastere, cred ca vor sa iti dea o lectie!

| EUSIATIT a răspuns:

Eu cred ca nu au uita poate ai facut ceva si tia u dat o lectie[ teau pedepsit oarecumva ] asta trebuie sa ti dea de gindit. dar pentru linistea vb cu ei intreaba i si te vei lamuri singura

| undercovergirl a răspuns:

Comunicarea este totul. Spune-le parintilor ce te deranjeaza dar aminteste-le ca stii ca sunt foarte ocupati si probabil stresati din cauza mai multor factori economici, dar ca ai nevoie sa-ti arate putina dragoste si atentie.
Probabil ca nu o fac pentru ca nu te mai iubesc, asa cum probabil simti in momentul asta, dar poate ca au prea multe griji pe cap si pur si simplu mai uita de tine. Nu te ingrijora ca nu te intelegi cu ei, de multe ori copii nu cad la intelegeri cu parintii asupra unor chestii, dar asta nu este neaparat o problema.
Fa in asa fel ca parintii sa nu uite ca existi tu, fa-le surprize, arata-i ca ii intelegi si ca esti alaturi de ei.

| aniohetova a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ei despre asta, sa gasiti punctul, problema din cauza careia nu va intelegeti. Si mai ales spune-le ca mai mult ca sigur va certati din cauza ca ei sunt mult prea ocupati pentru tine, toata ziua cu serviciul si asa mai departe si si-au cam negljat copilul, iar ei fiind atat de obositi si nervosi ca nu le iese nu stiu eu ce sau altceva, ei isi varsa nervii pe tine, dar in mod sigur te iubesc enorm pentru ca orice parinte face greseala asta fara sa-si dea seama si greseste mult. Atentioneaza-i tu si spune-le ce nu iti convine, spune-le ca tu nu vrei sa te mai certi cu ei, deoarece ei sunt cele mai importante persoane pentru tine si daca si cu ei te certi si si ei te dezzamagesc atunci... Spune-le ca inca au un copil de care trebuie sa aiba grija si pe care sa-l puna intotdeauna pe primul loc, nu munca, serviciu sau altele. Vorbeste deschis cu ei, spune-le ce simti si arata-te intelegatoare. Sigur vor aprecia asta si vor incerca sa se schimbe happySucces happy

| georgiana a răspuns:

Cu totii avem probleme si poate ai tai se afla intr-o perioada proasta.Nu este scuza pentru ei faptul ca nu ti-au urat 'la multi ani', probabil nu au sa-ti faca un cadou si le este si lor jena de acest lucru(sper sa ma insel). Spune-l ca vrei sa ti se accorde mai multa atentie, ca iti place sa fii iubita si alintata.

| david83 a răspuns:

Foarte rau din partea lor.
Incearca sa le reprosezi aceasta problema.

| Sniper a răspuns:

Ochi pentru ochi, si dinte pentru dintewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai spune...In timp ce tu te porti ca un sfint(a)?

| Onetwthree a răspuns:

Au uitat de ziua ta?straight face
sincer in locu' tau.as face la fel! nu as vb cu niciunu dintre ei o perioada de tp. 1 saptamana.nu stiu. si as sta in camera mea sa vada ca sufar si ca ma simt. nu stiu.rau! si at poate ca o sa.si dea seama ca..."pedeapsa" asta cu uitatu' zile de nastere. e cam dura!
successtraight face
:X