| punkkid88 a întrebat:

Ce se intampla daca inghiti un fir de par de la caine, un prost i-a spus lui sora mea ca cica daca inghiti un fir de par mori auzi ce aberati si acum a intrat in panica ca cica moare

Răspuns Câştigător
| PaduraruAlin a răspuns:

Nu se intampla nimic, nu moare, ramane in intestinul gros si este eliminat apoi, nu intra in sange asa ca n-are de ce sa-si faca griji.

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Am intalnit persoane care au avut probleme serioase din cauza animalelor lor de companie, din cauza parului sau a parazitilor gazduiti de acestia. Una din bolile foarte periculoase provocate de animale este chistul hidatic. Acesta este o tumoare benigna, care contine un lichid limpede ca apa, iar cea mai frecventa localizare este in ficat. El apare datorita unui parazit, in special la oamenii de la tara (90 la suta din cazuri, datorita faptului ca acestia intra in contact mult mai frecvent cu animale). Chisturile se intilnesc de obicei in ficat si la plamani, dar pot aparea in orice tesut, inclusive in inima, creier sau oase.

Abh
| Abh a răspuns:

Punkkid88, trebuie sa mai inveti anatomie. Ce treaba are castrarea unui animal cu blana acestuia?

| Lora a răspuns:

Parul de caine e mai putin periculos fata de cel al pisicii.Parul pisicii poate ramane in plamani si provoca infectii, parul de caine il mai poti vomita.

| Melody a răspuns:

Ee mori...de obicei e periculos cand il inhalezi pentru ca poate ajunge in plamani si apar complicatii. Daca l-a inghitit nu se intampla nimic.

| punkkid88 explică:

Pai si atunci ce vrei sa facem sa ne castram animalele?

| punkkid88 explică:

In fine

| bogdan1004 a răspuns:

Nu poti muri dar poti sa ai probleme grave

| Min4 a răspuns:

Nu este adevarat, te asigur! Si eu am caine...si daca inghiti un fir nu patesti chiar nimic...doar daca inghiti foarte foarte multe tongue Asa ca sa stea linistita ca mai are de trait inca happy