| Armyanka a întrebat:

Ce se intampla daca inghiti par de caine?
Il dai afara pe partea cealalta?
Sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la medic.Cel mai periculos este pentru cei cu alergii la par animale.chiar si un singur fir le poatee declansa o reactie in lant,si nu e vorba doar de stranut in cascada!
parrul de animale e periculos si pentru cei ce au probleme cu plamanii,dificultati respiratorii,etc
dar firele de par se pot opri undeva in stomac si am auzit oameni ce au facut chist hidatic, localizat in ficat, sau plamani dar aici e vorba nu de par ci de oua de Taenia nu stiu cum care vine tocmai de la animale dar nu din par neaparat.

| Dash a răspuns:

Nu se intampla nimic. Stai linistita.

| Nymphetamine a răspuns:

Daca iti ajunge la plaman poti muri... straight face

| 1fluturas a răspuns:

Ema,TACI! De ce spui prostii daca nu stii ce e ala chist hidatic,abtine-te,nu dezimforma. Fata a intrebat de un simplu par,iar tu deja faci o catastrofa din asta,pana chist hidatic e cale lunga

Stai linistita draguta,nu e asa tragic sa inghiti cateva fire de par, normal ele se elimina.Fi mai atenta,spalate pe maini, incearca sa cureti/perii mai bine cainele, asa n-o sa-i cada prea mult par.

| xt9000 a răspuns:

Daca ai inghitit ar fi bine sa te duci la doctor sa verifice ca ar fi putut ajunge la ficat