| anonim_4396 a întrebat:

Ce sfaturi aveti pentru o mama singura care incearca sa gaseasca  modele pentru copilul ei?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca in primul rand sa-i fi tu model: nu-l minti niciodata si nici nu minti de fata cu copilul. Intotdeauna arata-i lucruri bune, poarta-te intr-un mod etic, fii cinstita si explica-i de ce e bine asa, fii curajoasa si cu simt cetatenesc. Nu-i impune un model masculin, altul decat tatal lui. Lasa-l sa-si aleaga singur cand va fi momentul.

auran
| auran a răspuns:

In primul rand trebuie sa fiti buni prieteni si totul va decurge normal
in ceea ce priveste modelul, s-ar putea sa nu aveti acelesi gusturi - dar, daca comunicati asa cum spune si Brigaela s-ar putea sa ajungeti la un numitor comun
nu forta lucrurile, stiu ca-ti este greu dar si lui ii este, sigur nu-i place sa te vada suferind

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Cel mai bun model esti tu. Sau, mai bine zis, poti fi. Fii demna. Va aprecia cu atat mai mult eforturile tale, deloc de neglijat, de a-l creste singura. Poti de asemenea sa-ti gasesti perechea, dar va fi o lupta titanica pentru tine. Va trebui sa te imparti intre misiunea de mama si cea de sotie. In acest din urma caz, exista probabilitatea ca micutul sa-si gaseasca el singur modele, si nu neaparat din familie. Greu de dat sfaturi. Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sa gaseasca ceva bun