| Sportacus123 a întrebat:

Ce trebuie să fac să văd femeile așa cum văd bărbații? Adică, să nu mai mă atragă de loc.

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te lasi de viata si meseria de ". barbat".
Te calugaresti sau faci o interventie medicala definitiva.
Insa, asemenea decizie poti lua doar dupa ce ai implinit 18 ani.

| Simpatic a răspuns:

Barbatii pe care nu-i atrag femeile nu sunt barbati!

Nu am inteles ce inseamna "Ce trebuie să fac să văd femeile așa cum văd bărbații?"

Crezi ca femeile nu sunt atrase de barbati? te inseli
Ca nu o arata este altceva, putine femei ar fi dispuse sa se transforme in 'animale' cand vad un barbat, asa cum fac tiristii cand cand vad orice femeie atragatoare pe stradawinking

Răspuns utilizator avertizat
| mont a răspuns:

Sa devi asexual.

| Celdrept a răspuns:

Iei antidepresive scade libidoul sexual.

| ALM2000RO a răspuns:

Nu trebuie să te mai uiți la ele. Trebuie să te concentrezi la gândurile tale când ești pe stradă sau în bus. Ignorându-le pur și simplu, te vei dezobișnui la a te mai uita după ele.
Ca să nu te mai atragă cât te uiți nu ai ce-i face, doar să iei anafrodisiace sau să faci o operație medicală definitivă, cum a zis și Bulă. Poți lua și antidepresive, că scad foarte mult libidoul.

| Simpatic a răspuns (pentru ALM2000RO):

Alm sau cum rahat iti zici numai da baiete calificativ cu "raspuns eronat" daca tu esti un gay, nu am nimic ca esti asa, ma deranjeaza ca nu ai bun simt in schimb! reiese asta si din intrebarile tale ca esti un gay deranjat de viata!
sa dai raspuns eronat unei postari de ale mele atunci nu cand ai un interes personal ci atunci cand spun ceva gresit!
eu vorbesc din experienta aici, iar tu esti contrat de faptul ca spun un adevar doar pentru ca tu esti un LGBT pierdut!
cu ocazia asta ai ignore!

| LordCristobal a răspuns (pentru Simpatic):

Alm e asexual, nu gay.
E totusi o diferenta.
Si totusi nu ar trebui sa te oftici daca primeste o evaluare eronata ca doar nu pierzi si castigi bani de pe TPU daca dai raspunsuri bune.

| Simpatic a răspuns (pentru LordCristobal):

Si care este domnule cauza indiferentei sexuale daca nu una hormonala alaturi de o problema de origine psihica?
este ca si cum daca ai fi caine si tu nu te mai simti caine ( ca esti unul pricajit si umilit de ceilalti sau din orice varii motive), asta te face sau nu sa fii caine? este o chestie de filosofie si logica
noi in mod peiorativ, rautacios denumim gay si persoanele care nu sunt atrase din "varii" motive de femei
dar multumesc ca m-ai lamurit ca el de fapt nu era gay ci doar nu-i plac femeile...o masina care nu porneste este o masina defecta indiferent de motivul pentru care aceasta nu pornestewinking

| LordCristobal a răspuns (pentru Simpatic):

Aici e mai mult de discutat.Se spune ca multi savanti din istorie, Isac Newton, Nikola Tesla si multi altii nu au avut contacte sexuale deloc si au fost catalogati ca asexuali adica oameni care nu au niciun fel de atractie sexuala.Si totusi acesti oameni care nu au avut placeri sexuale au avut realizari remarcabile in domeniul stiintei.
Indiferenta sexuala nu e neaparat cauzata de o problema psihica ci mai mult de o concentratie scazuta de testosteron in corp.
Vrei sa zici tu ca Newton si Tesla au fost cam defecti din nastere?

| Simpatic a răspuns (pentru LordCristobal):

Chiar si geniile erau defecte daca nu psihic majoritatea erau comportamental si chiar newton sau tesla de care zici daca erau asexuali "aromatici " laughing tot erau ciudati, nu neg insa faptul ca sunt printre cele mai mari genii ale omenirii, eu il ador pe N. tesla
Dar aici nu are de a face istetimea si inteligenta cu a fi sau nu un ciudat
Pot sa edictez un dicton caci marile genii ale lumii toti au fost niste ciudati! Nici elon musk sau invetatorul Facebook nu sunt deoparte de a fi niste ciudati
Insa divagam, pana la urma este alegera mea cui dau ignore in functie de felul cum interactioneaza cu mine, am spus si mai sus si nu trebuie sa ma justific dar eu nefiind "aromatic" sentimental o fac, daca dadea eronat la un raspuns gresit al meu nu era problema, insa el a dat acolo unde s-a simtit vizat personal, desi nu era ceva personal fata de el...

Iar faptul ca pe tine te preocupa soarta "aromaticilor" de pe forum ma duce cu gandul ca si tu esti tot asexual brutus?winking

| LordCristobal a răspuns (pentru Simpatic):

Nu frate, nu sunt asexual.
Sincer pe mine nu prea ma lasa fetele in pace, cam toate vor sa puna laba pe mine si sa fie sa se lase intentionat gravide cu mine numai ca eu folosesc protectie si scap.
Da una acum o luna s-a asezat cu curu pe mine intentionat sa ma imobilizeze da am bagat scuza aia ca trebuie sa ma duc la baie ca ma taie cacarea si am scapat.laughing))
Eu sunt cam frumusel si sunt o par o prada usoara pentru fete si in ultimul timp sunt putin mai precaut cu gagicile ca nu de alta da la vara vreau sa ma duc si eu intr-o vacanta faina si sa nu platesc pensie alimentara la vreuna.laughing)
Legat de asexuali sincer ma fascineaza cum de nu au pofte sexuale.

| Simpatic a răspuns (pentru LordCristobal):

Bravo tinere ma bucur pentru tine, probabil esti adolescent, cand mai cresti nu o sa mai fii atat de cautat, eram la fel un adolescent dragut si placut de fete, cel mai dragut din cartier cum imi place sa ma laud, a mai trecut timpul am trecut de 27 de ani, s-a mai subtiat cu fetele, acum ma plac fie cele de 17 ani fie cele de +40 de ani, numai segmentul pe care eu il vreau nu
Cand mi-au venit in minte versurile:
"Bine-ar fi sa fiu un peste (n.r. proxenet), pe el lumea il iubeste "winking

| Lysss a răspuns:

De ce vrei asta? Gaseste o fata pe care sa o placi si care sa te placa si...tot înainte. Esti tanar, traieste-ți viata! Fa-ti de cap până la cap dar CU CAP!