| loredanarotariu a întrebat:

Ce va aduce aminte de mama?

Răspuns Câştigător
| leluc a răspuns:

Christian Dior - Dune, portretele in creion, bretonul in ochi si cand imi aud vocea (inregistrata) care suna exact ca a ei.

14 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Lacramioarele mi se pare ca miros ca ea.

eileen
| eileen a răspuns:

Cand ma uit in oglinda si am parul strans, seman foarte bine cu mama, mirosul de sarmale, cele mai bune facute vreodata, mirosul de curatenie, pentru ca este obsedata de asta si cand ma imbrac in rosu pentru ca asa ii place ei.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Totul.Primavara pe care o astepta cu nerabdare sa vina... florile din gradina pe care o iubea nespus...casa in care a locuit si acum locuiesc eu...

April
| April a răspuns:

Mirosul de lapte proaspat fiert...

regis
| regis a răspuns:

De mama ta?

lolita
| lolita a răspuns:

Multe lucruri.cad in melancolie cand imi aduc aminte de ea, si o sun sa-i aud vocea si bucuria cand raspunde la telefon. din pacate ne despart 3500 km si nu prea o vad. imi aduc aminte toate trucurile care m-a invatat. toate sfaturile care mi le-a dat.

| DenissaDeea a răspuns:

E suficient ca o port in suflet si imi vad chipul ei prin mine si imi amintesc cu drag mereu de ea...

| mioara a răspuns:

Totul

| Orannginna a răspuns:

Proprii mei ochi pe care ii am exact ca ai ei, culoarea verde care ne place amandurora, trandafirii (desi ei ii plac cei rosii iar mie cei albi), ciorba-de cate ori mananc ciorba in alte parti decat acasa ma gandesc ca mai buna ar fi a mamei, infinit de multe lucruri...

| chikitoka a răspuns:

Rasul colorat si plin de viata...intelepsiunea.frumusetea.feminitatea...pfff sunt atat de multe.este o femeie complexa pe care o admir foarte mult.si mai ales caldura.

| yoanna73 a răspuns:

Imi face cafeaua de dimineata si cand ma trezesc imi aduc aminte de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insusi cuvantul mama. Mi-o imaginez cu ochii mintii ce face, cum o duce, de-i este rau sau bine.De ea imi amintesc florile primaverii sau mirosul fructelor de toamna adunate in odaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii albastri pe care i-a mostenit fiul meu de la ea; Ma gandesc la ea zilnic si imi este dor.

| crystynuta20 a răspuns:

Sunt de 1 an departe de ea.imi aduc mereu aminte de ea.cat as vrea sa ma intorc in tara...