| anonim_5372 a întrebat:

Ceau.happy
As vrea sa ma ajutati...Este vb de o prietena ( adica fosta prietena ). Ne intelegeam foarte bine, dar ne-am certat... Eram impreuna peste tott...[la mare, la sat, la scoala, ...peste tott]
Chiar la intoarcerea de la mare am chemat mai multi colegi in oras( ea fiind o colega)...Am sunato si am chemat'o si pe ea, dar cand i'am zis ca o sa vina si un alt coleg cu care nu vroia sa mearga a crezut ca vreau so' enervez si mi-a spus " ce teatru joci, de ma aburesti! "...In acel moment i-am inchis telefonul si nu am mai vorbit cu ea deloccc, si mi-a trimis un mail spunandu'mi ca orice ar fi intre noi ea tot ma iubeste. Dar ma ranit foarte tare.
Ce sa facc? Dati'mi va rog un sfatt.
Astept raspuns :].

11 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu ezita niciodata sa faci un pas spre impacare, o prietenie nu se strica sau pierde din orgoliu! Si invat-o si pe ea chestia asta.

| Linda a răspuns:

O fi fost necajita, in ce stiu ce ce toane cum sunt fetele/femeile. Parerea mea sa o ierti, du-i niste flori, asa suntem noi, mai cu valuri.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde ce vrei... Si in ce masura poti trece peste ce s-a intamplat... sau vrei sa treci peste ce s-a intamplat... Eu am invatat sa iert... dar a trecut un an pana sa realizez ca imi doresc sa fiu din nou prietena cu persoana respectiva si ca am gresit...

| Gabry a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te duci la ea acasa si sa ii explici situatia.Cred ca iti poti calca onoarea(cum spun eu cu o prietena) de a te duce la ea acasa si sa ii spui ca nu ai avut rea intentie.
Dar nu ii spune pe mess sau email, vorbeste cu ea fata in fata!

| rolly14 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa uiti trecutul si sa te bazezi pe prezent...incearca sa o ierti pentru ca te-a ranit...omul mai greseste in viata si din greseli invata...eu cred ca ea a invatat lectia... tu ce crezi?

| Ruxyana a răspuns:

Poate ca ar trebui sa o iertiiwinking
omul greseste si din greseli invatawinking
se pare ca ea si-a invatat lectiawinkingtongue...
incearca sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca nu ai vrut sa o ranestitongue
baftawinking

| mitzulik a răspuns:

big grin Jocurile dragostei...Nu stiu ce experienta mai ai, dar mie mi se pare ca nu prea ai...asa ca atunci cand vei fi ranit cu adevarat, acest "ranit foarte tare" ti se va parea un nimic. Sun-o si discutati.

| DeeDee_1261 a răspuns:

Pai eu zic sa o ierti pentru ca poate era si ea nervoasa si de asta tea vb pe tonul alawinking

| matei_8120 a răspuns:

Eu cred ca tine foarte mult la tine si chiar daca te-a ranit nu a fost intentionat.Eu sincer iti spun ca ar trebui sa o ierti.Eu cand ma supar pe prietenul meu cel mai bun tot eu trebuie sa fac primul pas ca sa ne impacam.

| anonim_5372 explică:

Dar eu nu i-am facut nimic... ea ma jignit.si a continuat pe mess...

| anonim_5372 explică:

App`, sunt fata laughing