| anonim_4396 a întrebat:

Chiar asa am ajuns? In ultimul hal? Mama nu ma lasa sa port deloc negru, nici macar o bluzita sau un maiou. Zice ca e de morti. Vrea sa port numai roz. Am 13 ani. Nu am nicio haina neagra. N-am avut pana acum. Deci ea nu ma lasa sa port haine negre.
Alta problema!
Bunica mea nu ma lasa sa vorbesc cu baietii, nici la scoala. Spune ca ma lasa insarcinata daca vorbesc cu ei. chatterbox Imi zice sa vorbesc DOAR cu fete. Cu baietii deloc. Mereu imi spune ca am ciclu si ca sunt foarte fertila si ma lasa gravida. chatterbox
Nu ma lasa sa gust nici ciocolata. Imi spune ca o sa mor.

Ele nu ma lasa sa-mi traiesc viata. Mai putin mama. Dar bunica este de groaza. Nici prin curte nu ma lasa sa ma plimb. Nici 3 metri nu ma lasa sa ma plimb,pe afara. Imi spune ca ma violeaza baietii,daca ies afara, ciar in fata portii.

Eu ce sa mai fac? crying(((

18 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Daca este adevarat, voi chiar aveti o problema!

| Giulia97Anna a răspuns:

Sincer imi pare rau de tine, dar ai putea se le spui verde in fata ce dracu, nu am mai auzit asa ceva niciodata

| Woodenpints91 a răspuns:

Omoară-ţi o rudă, să te pună să ţii doliu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spunele in fata frate, fii directa... spune-le ca te-ai saturat sa fii tinuta ca un caine in lant. Spune ca ciocolatat nu te omoara, mai ales ciocolata neagra. Te ajuta sa scapi de boli. Apoi negrul nu este pentru morti. Daca te imbraci intr-o rochie neagra o sa arati mai frumoasa. Si nu iti asculta bunica, pentru ca nu este mama ta. Spune-i asta! In plus baieti nu te violeaza. Ce naiba! Daca vorbesti cu iei nu iti fac nimic. Eu vorbesc zilnic cu iei, radem si iesim in grup. Frate daca n ute vor lasa sa traiesti, in viata ta nu o sa ai familie! Spune-i mamei tale ceea ce simti si spune-i odata bunicii tale sa taca ca nu tie mama. Ia-ti inima in dinti, nu mai ascunde!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Ori e pusa la misto ori familia ta are probleme... serios :-s.

| DarkBlood32 a răspuns (pentru ϟkatεVaηϟ):

Nu e pusa la misto! Chiar asa imi face bunica! crying(((

| NemNUZ a răspuns:

Pffff si la inchisoare esti mai libera laughing

| Indestructible a răspuns:

Ce incuiate la minte sunt mama si bunica ta, fara suparare. Ceva de genul am patit si eu acum vreo 2 ani, cand am inceput sa-mi "caut" stilul. Mama spunea ca arat ca o moarta, nu-i placea ca am inceput sa ies si cu baietii, si mereu ma critica si imi reprosa faptul ca n-o ascult. Sincer, putin imi pasa parerea ei despre mine si despre cum arat. Asa ca nu am luat in considerare disperarea ei inutila, m-am distantat foarte mult de ea, iar intr-ul final, a renuntat. Stiam ca o va face. Era doar o chestiune de timp. In prezent, abia mai schimb doua vorbe cu ea. Si imi convine.
Explica-i mamei tale ca nu ai ganduri de a te culca cu baietii, ce dracu'! Nu faci nimic rau daca mai iesi si tu cu un baiat, sau povestesti cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| 니코 a răspuns:

1)mama ta cred ca o patit ceva cand o fost mai tanara ca altceva nu inteleg dc ii asa.incearca sa ii explici ca nu are nimica daca porti si u odata un tricou negru sau maieu nu se intampla nimic
si negrul nu-i numa pentru morti
2)bunica ta ii prea excentrica, prea protectoare cred ca ii este frica ca in zilele noaste fetele sunt violate si nuvrea sa patesti si u asta
spune-i odata sa te urmareasca cand vb cu un baiat sa vada ca nu-ti face nimic da ai si u grija pe cine alegi ca poate nimeresti unul din ala dar daca ii de la scoala nu-i nimic. poti sa-i spui ca vb cu un coleg de clasa si ca nu-i nimic rau in asta
in legatura cu ciocolata poate sa spuna ca te ingrasi daca mananci prea multa da nu ca te omoaralaughing
poti sa o intrebi atunci dc alti copii mananca ciocolata si nu mor, atunci o sa te lase
PEBUNE ACUMA CELE 2 SUNT PREA PROTECTOARE CU TINE Succes!happyhappyhappyhappyhappyhappy

| DarkBlood32 a răspuns (pentru 니코):

Mama nu e deloc protectoare. Doar nu ma lasa sa port negru. Oricum, e mama mea si o iubesc. Dar bunica e exagerat de protectoare. Parca mi-ar tine o protectie antiviol angry

| 니코 a răspuns (pentru DarkBlood32):

laughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughing tare ultima prop

| peticel20 a răspuns:

Eu iti sugerez sa faci o aroganta si sa mananci ciocolata, in timp ce esti imbracata in negru si vb cu un baiathee hee))))aroganta maxima ar fi sa-i pui bunicii tale niste skrillex sa o calmezi, desi cred ca a doua zi o sa te duca la bisericalaughingsincer acum si lasand gluma la o parte, nu ai mentionat nimic de tatal tau. el ce face? nu il intereseaza? daca continua cu aceeasi metoda incearca sa vb la asistenta copilului pentru ca familia ta te distruge psihologic pe zi ce trece si cu asta nu e de glumit.bafta multa happy

| Miha3 a răspuns:

Locuiesti doar cu ele 2?

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Miha3):

Pai pana la 9 ani am locuit cu mama in alta casa apoi eu cu mama m-am mutat la bunica si am stat cativa ani eu cu mama si bunica apoi doar mama a plecat la alta casa si eu am ramas cu bunica si bunicul. Si mama ma mai viziteaza din cand in cand.

| Miha3 a răspuns (pentru DarkBlood32):

Gaseste ajutor in bunicul tau. Poate el ar putea discuta cu bunica ta si ar faceao sa inteleaga. Stiu cum este cu cei batrani...Si mamei tale daca stai s aii explici intr-o zi toate acestea poate ii deschizi ochii. Cel putin situatia cu bunica ta trebuie indreptata pentru ca altfel tie o sa iti fie greu pe viitor si ea, ca mama c eiti este sigur iti vrea binele.

| denisa2003 a răspuns:

Doamne fereste esti cam mica pentru asta si in plus nici macar 3 metri de langa casa!:o acum fara suparare dar maicatamare e cam ciudata cum s-ar zice nu mori daca manaci ciocolata! un baiat de 13 ani nu se gandeste la facut copii pe bune acum! si mama ta ar trebui sa stie ca daca o persoana se imbraca numai in roz se numeste piti, pana si eu sunt mai mca decat tine am 9 ani aproape 10 si port de multe ori negru!

| gabrielasiatat a răspuns:

Oh Doamne si credeam ca eu sunt controlata de parinti dee-as fi in locul tau jur ca as iesi pe fereastra si tot as scapa de ei