| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu nu mai suport. crying Bunica mea imi distruge viata. Azi de dimineata i-am zis ca vreau sa mananc cereale cu lapte chocapik (scuze de reclama) si s-a enervat tare pe mine si a inceput sa tipe ca o descreierata. Eu nu mai suport! Am 14 ani si nici prieteni nu ma lasa sa am. Nu am prieteni aproape deloc. Decat un baiat si o fata din clasa si atat. sad Nici cu skate-ul nu ma lasa sa ma plimb. Daca ma prinde ca mananc ciocolata urla in ultimul hal. Eu nu o mai suport! Daca imi tai o suvita din par ea face scandal. Daca ma vede ca ma pieptan in oglinda imi spune ca imi arde de gagicareala. Nici pisoiul nu ma lasa sa-l mangai. Imi spune mereu ca daca am ciclu raman insarcinata,pai cum pana mea sa raman insarcinata daca nu m-am culcat cu nimeni? straight face Am cea mai penibila bunica. Imi spune sa vorbesc numai cu fetele si cu baietii nu. Insa eu vorbesc doar cu baietii, eu am crescut printre baieti. Dar ce dracu sa-mi faca baietii? Ma injunghiaza? Ce sa-mi faca? Nu sunt si ei fiinte umane? Eu nu mai suport deloc. Ea ma tine inchisa in casa. Sunt clasa a 8-a si ea inca ma mai insoteste la scoala cand scoala este aproapeee. Deci nu mai supoooooooooooooortttttttttt angry angry angry angry angry angry angry angry

Răspuns Câştigător
| CeaCuMasca a răspuns:

Tu o lasi sa te bata? Sa trecem peste faza cu respectul pentru rude.Cand mai ridica lingura la tine ridica si tu toporu. Vorbesc serios. Femeia cred ca are probleme mentale.Nu te lasa amenintata.Nu are nici un drept sa urle la tine, inchide-te in camera daca ai cheie la usa.E clar ca de discutat nu ai ce discuta cu ea.Incerca sa nu iti mai pese.Fa asa cum vrei tu. Dimineata imbraca-te mai repede si spune-i ca nu vrei sa vina cu tine.Pleaca fara ea.Ce poate sa faca? Sa fuga dupa tine? Nu te ajunge.Ia si tu atitudine.O sa se obisnuiasca cu faptul ca nu te mai poate controla.Nu trebuie nici macar sa ii dai explicatii unde pleci, tu doar du-te.Fa lucrurile de capul tau, o bunica descreierata nu poate sa faca altceva decat sa urle si sa ridice lingura pentru fundal.Si ce daca o suna pe mama ta? Ii explici si ei frumos ca nu ai 3 ani si ca bunica-ta e nebuna.happy

| DarkBlood32 a răspuns (pentru CeaCuMasca):

Ms. kiss Ti-am dat funda. >big grin

| CeaCuMasca a răspuns (pentru DarkBlood32):

Multumesc.Sper s-o rezolvi.big grin

67 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vorbesti cu parintii si le zici ca a luat-o raznulica baba, poti sa te descurci singura in casa. Eu de la 8 ani stateam in casa cu cheia pe gat cand ajungeam de la scoala.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Io in clasa 1 mergeam si fara cheielaughing

| DarkBlood32 a răspuns (pentru anonim_4396):

sad Pai si pe mine ma conduce pana in scoala si pana in clasa, doamneee! dar scoala este supeerrrr aproapeee. straight face

| anonim_4396 explică (pentru DarkBlood32):

Nu conteaza daca este aproape ce doamne ai 14 ani nu poate ai si buletin sau acusa faci. SA dai cuiva funda!

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Eu iti dau un sfat: incearca sa o calmezi si sa ii spui cat se poate de politicos ca din cauza ei tu nu iti poti forma o viata sociala ca un om normal si ca probabil vei ajunge sa ramai singura din cauza ei. Daca nu intelege, lasa respectul fata de cineva din familia ta si poti si tu sa incepi sa tipi la ea. Suna la protectia copilului, fa ceva! Ce iti face bunica ta e un lucru oribil! Adica la varsta ta este necesar sa socializezi happy.

| MCRgurl a răspuns:

Primul caz de bunica de genul asta...tu n-ai parinti?

| DarkBlood32 a răspuns (pentru MCRgurl):

Ba da... dar parintii sunt divortati, eu locuiesc cu bunicii si mama vine acasa o data la o saptamana sad Nici nu prea ii pasa ce patesc eu.

| Fiction a răspuns (pentru DarkBlood32):

Dar tatal tau? Ai o relatie buna cu el?

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Fiction):

Pai tatal meu nu locuieste deloc cu mine, ce nu intelegi? tongue

| Fiction a răspuns (pentru DarkBlood32):

Ma,te-am intrebat daca te intelegi cu tatal tau...am inteles ca parintii tai sunt divortati, si in cazul in care ai putea, sa te duci la el, ce nu intelegi? tongue

| ღDangoღDaikazokuღ a răspuns:

XD ce bunica ai, si pe bune "gagicareala"? incearca sa vorbesti cu ea sau... doar incearca sa te ascunzi de ea cat mai mult posibil (gen zici ca te duci in camera sa faci teme sau asa si iesi pe geam cu skate-ul si asa - in fine poate e un exemplu prost dar gasesti tu cevawinking baftaa ^w^

| heavymetal a răspuns:

Poate ca ai 14 ani dar mai ai de baut multa apa. in primul rand de ce o bagi in seama? daca vezi ca e cum e atunci las-o in amarul ei. fa cum fac si eu. prefa-te fata cuminte smug asa iti castiga increderea si o lasa mai moale. de exemplu spune-i ca mergi afara cu fata x sau ca mergi cu ea si cu parintii ei undeva. in timpul asta poti sa iesi cu cine iti place. apropo... unde sunt parintii tai?

| DarkBlood32 a răspuns (pentru heavymetal):

Mai mama vine acasa unde stau eu si cu bunicii mei o data la o saptamana dar nu o intereseaza de mine.
daca bunica ma vede ca vb cu cineva se ia de mine si ma cearta si face zarva mare.
crying

| DarkBlood32 a răspuns:

Uite un semn pentru bunica mea :))
http://emoticonszone.com/......es/s21.gif

| DarkBlood32 a răspuns:

Bai,bunicu nu este mort happy Dar el este plecat o zi intreaba la servici straight face Si raman cu bunica si daca nu o bag in seama face ca avionul. Este nasol rau. Nu ma lasa sa socializez deloc. Nici cu baietii nu ma lasa sa vorbesc. Ea zice sa vorbesc doar cu fetele. Dar pana mea nu sunt lesbiana. Ce daca vb si eu cu baietii? Ma violeaza sau ce? whistling
sad ai dreptate tu. ca e severa rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pei cea mai simpla idee este sa o bati sau sa o omori dar nu poti findca este buniica ta. Spune-i ce pot sa iti faca baietii sa te violieze sau ce? Ai 14 ani poti chiar sa fi cu un baiat am 12 ani ma joc cu iia de 34 si nu zice nimic si aia cu daca ai ciclu ramai insarcinata! Ce bunica mai ai si tu. Sper ca nu te-am jignit dar bunica ta este putin dusa. big grinbig grinbig grin scuze. Si faza cu scoala doamne fereste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu.da nu-ti fa probleme.e batrana si va muri curand.o sa scapi de ea si atunci o sa-ti pui baieti si in cap.ca sant o multime si toti vor doar sa ti-o traga.numa unul va vrea sa fii a lui de tot.nu stiu de ce, dar va dori asta.deci 50% e aranjat.

| DarkBlood32 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar are 54 de ani. mai este mult timp pana moare. a zis ca si cand am eu 30 de ani o sa ma bata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Antibibar? da ce bunica tanara aiiii? insamna ca mama ta are 40? da repede va mai maritati in familia asta antibeibar.

| wforweirdo a răspuns:

Nu mai pune la suflet tot ce spune ea, şi eu am nişte probleme cu ai mei şi pur şi simplu încerc să îi ignor, deşi ştiu că nu e uşor. După un timp toate se adună şi simt că explodez de nervi, dar cum spuneam, încerc să nu mai pun la suflet orice.
Eu am încercat să le explic, dar nu vor să înţeleagă. După un timp a început să mi se rupă de părerile altora, degeaba îmi spuneau ai mei să fac cum zic ei, eu tot cum am vrut am făcut. Şi nu, aici nu vorbesc de chestii gen "vai nu manca îngheţată acum, te vei răci"..aici vorbesc de alte chestii, nu sfaturi d-astea. Spune-i bunicii tale că nu e nimic rău dacă te înţelegi bine cu băieţii, că sunteţi doar prieteni, nimic mai mult. Spune-i ce ai scris tu aici, şi dacă nu vrea să înţeleagă... căcat. Deci ai cam două alternative: o ignori sau continui să te enervezi şi să îi faci pe plac.
Totuşi eu zic să îi spui "băi buni, tu nu vezi că sunt deja mare? de ce mă tratezi ca pe un copil mic?" bla bla.

P.S: Am dat un refresh, şi am văzut că ai scris că dacă îi spui te ia la bătaie. Păi atunci o ignori, o tratezi cu indiferenţă, poate se prinde că ceva e în neregulă.

| DarkBlood32 a răspuns (pentru wforweirdo):

Daca o ignor face mai rau. Ma ia mai rau la bataie si mereu ma ia de picior si ma intreaba urland " fai nenorocito de ce nu vorbesti" si incepe s-o sune pe mama. crying nu-i asa ca-i nasol? sad

| wforweirdo a răspuns (pentru DarkBlood32):

Păi dacă îi spui ce nu îţi convine nu e bine, dacă o ignori nu e bine? Păi atunci ce vrea? Mama ta ce spune? Să înţeleg că tu stai cu bunicii?

| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns:

Pai incearca sa nu iti mai pese! Mananca ce vrei si daca tot urla zii ca te-ai obinsnuit si ca nu iti mai pasa! Asa o vei calma! Putin! Apoi fa-ti prieteni ce are sa-ti faca bunica?happy! Apoi de ridica tonu la tine spune-i sa se calmeze.Ca nu mai ai 5 ani cum aveai atunci.Acum ai crescut, si trebuie sa fii un pic mai independent de viata ta.Si daca iti suna parinti explica-le ca nu te lasa sa iti traiesti viata.

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Stiu cum pot fi bunicii, enervant de protectori, eu am avut noroc pentru ca bunica mea incearca sa-mi faca mereu pe plac si nu m-a cearta niciodata, insa bunica ta iti vrea binele, si exsagereaza adesea si se supara din orice..incearca sa vb cu ea si sa-i explici ca nu mai esti un copil, esti o adolescenta si trebuie sa te trateze ca atatre. spune-i ca nu ai nevoie de ajutorul ei si ca te poti descurca singura(spune-i intr-un mod dragut sa nu se supere si sa te certe) spune-i ca ai crescut, si multuleste-i pentru grija care ti-o poarta (sunt de acord cu tine ca e exagerata dar incearca sa nu-i ranesti sentimentele) iar daca iti mai face observatii degeaba, numara in gand pana la 10 sa te calmezi, supune-i "Bine bunico, asa am sa fac." si vezit-i de treaba ta

| DarkBlood32 a răspuns (pentru ஐღArinaღஐ):

Mda, i-am mai spun asa si m-a luat la bataie cu ditamai lingura de lemn. crying((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

| ஐღArinaღஐ a răspuns (pentru DarkBlood32):

Te-a batut?surprisesurprisesurprise vb cu parintii tai despre asta

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Ahoi, opreşte-te prinţesino!
Vai ce să spun!
1Eşti prea alintată. Eu n-am avut nici jumatate din cât ai tu şi dacă ar fi să fiu ca tine cred că acu' eram în mormânt.
Eu îmi iubesc bunica!
2. Eşti proastă rău. Ce pana mea!
Scrii cu picioarele dar ştii să pui emoticoane.
Ce să zic...
;-[

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Bine-ţi face bunică-ta!
Iar cei care ţi-au răspuns sunt nişte retardaţi!
Eu în locul ei te-aş bate de te-ar lua fulgi!
>:-[

| UnVis a răspuns:

Fai o inscriere la un azil de nebuni.

| DarkBlood32 a răspuns (pentru UnVis):

Buna idee. Dar ea are 54 de ani si se comporta ca una de 85 de ani. Este penibila.

| Danielbc a răspuns:

Bunica ta exagereaza, dar gandeste-te ca in ziua de azi 80% din fete sunt c_rve, iar 95% din fete deja se gandesc ca 14 ani e varsta potrivita pentru a iti pierde virginitatea.foarte multe fete de varsta ta sunt prostite de baieti(cica smecheri)care dupa ce fac sex cu ele le da cu flit, fete care fug de acasa si isi distrug viata, fete care raman insarcinate si isi distrug viata.cand vezi toate astea e imposibil sa nu vrei sa iti protejezi copii, nepotii etc.da stiu ca exagereaza dar poate daca ai o discutie cu ea si ii spui si ii demonstrezi ca nu esti genu de fata care se lasa prostita, poate ii vei castiga increderea si iti va da mai multa libertate.incearca sa ii arati ca o intelegi si ca esti suficient de inteligenta incat sa deosebesti ce e bine si ce e rau in jurul tau.in loc sa te revolti, sa te certi etc.mai bine castiga-i increderea

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Danielbc):

Tu nu intelegi ca i-am explicat si m-a luat la bataie? Imi spune ca sunt fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff mica.

| Danielbc a răspuns (pentru DarkBlood32):

Anunta protectia copilului, ei o vor linistii

| AndreeaNustiu a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu,ma cearta, ma bate nu mai stiiu ce sa ma fac de fiecare daca asa se intampla + ca am intrat de multe ori in depresie pentru ea, si parintii mei sunt divortati si nu stau cu ei si nici nu ii intereseaza de mine, doar la ea pot sta dar ma amentinta de multe ori ca ma trimite la maicamea si eu nu vreau, sau ma pune sa dorm afara.si eu vreau ajutor dar nu stiu de la cine.

| Mooonsure a răspuns:

Uite pacat, eu am chiar niste bunici iubitori. Nu stiu daca te ajuta asta, dar eu ti.as da sfatul pe care il dau adesea, poarta o discutie cu ea, ii spui tot ce ai pe suflet, exact ce ne.ai redat tu aici si poate o sa te inteleaga,daca nu te intelege nu stiu, amenint.o ca pleci de acasa, asa o sa o mai inmoi... asa a facut o prietena de-a mea si a cam mers, asta nu e un sfat prea bun, dar dupa cum e bunica ta, cred ca este perfect. Daca vrei mai multe sfaturi baga id :soraia_tudor

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Mooonsure):

Daca ii spun tot ce am pe suflet ma ia la bataie. Este psihopata. Daca ma imbrac mai "shik' imi spune ca-mi arde de baieti.

| Raluca7761 a răspuns:

Dar de ce nu vorbesti cu tatal tau? El poate o sa te inteleaga. Ceilalti bunici traiesc?

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Raluca7761):

Peii parintii is divortati si pe tata nu-l intereseaza absolut nimic, decat mama care mai vine pe acasa.

| Raluca7761 a răspuns:

Complicat.Incearca sa suni la protectia copilului.Sa te "tina din scurt" e ceva dar ce face ea e foarte grav!

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Raluca7761):

Stiu. Ea este traumatizata pe viata ca am auzit-o intr-o zi spunand ca cand avea 7 ani i-a vazut pe parintii ei adica strabunicii mei facand xxx. Si d`aia este asa dilie.

| Anutza_Ana_1996 a răspuns:

Eu as zice sa nu te mai revoltezi, la gndirea ei te-ar da afara din casa. Inteleg parintii tai sunt divortati, dar de ce nu locuiesti cu unul dintre ei?
Sau inceraca macar acum, pe timpul vacantei sa o ajuti, sa o asculti, sa fii cuminte bla bla si incetul cu incetul sa deveniti prietene si sa te inteleaga.

| OliviaLove a răspuns:

Ea crede ca tu faci sex, faci nu stiu ce cine stie ce are in cap laughing cine stie prin ce o fi trecut prin viata. In orice caz, inchide-te si tu in camera, fugi daca te vede laughing sau poti chiar sa suni la protectia copilului straight face e grav daca te bate fara niciun motiv. Trebuie sa o potolesti cumva. Dar apropo cati ani are?

| Cosmyno7 a răspuns:

Cheamal pe Vandam sau pe Chuck Noris, daca as fi in locul tau as face armata cu dansa cred si eu ca e nasol rau(am o intrebare parintii tai sunt plecati sau nu aisad )

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Cosmyno7):

Ba am dar am mai zis ca sunt divortati, mama vine acasa o data la o saptamana si nu ii prea pasa de mine. crying

| Cosmyno7 a răspuns:

Bun raspuns!

| Cosmyno7 a răspuns:

Mai bine suna la Protectia copilului!

| Coolgirlexy a răspuns (pentru Cosmyno7):

Nu suna la Protectia copilului ca pot sa te duca la orfelinat sunas la politie!

| AmaliaM a răspuns:

Sincer mi-e milă de tine sad. ai tăi îţi trimit bani? sau îi dau bunicii tale? sau ..deloc? întreb asta pentru că dacă îţi dau ţie bani ai putea fi independentă şi să nu îţi pese de bunica ta. Dar dacă nu, e nasol de tot sad că de`, ea îţi dă bani.

Dacă mai continuă aşa eu zic să apelezi la poliţie.

sau vorbeşte cu prietena ta cea mai bună sau alte rude ca să stai la ei.
Cu loviturile nu-i de joacă. s-ar putea într-o zi să ai de suferit mai mult decât o criză de nervi.

Doamne, eu chiar sper să rezolvi şi să îşi fie bine.

| DarkBlood32 a răspuns (pentru AmaliaM):

Nu prea imi trmite bani mama. sad
Prietena cea mai buna nu ma, decat falsi si nici nu sunt in apropierea casei mele.

| Roxaanaaa a răspuns:

Buna...din ceea ce ai scris mai sus eu am dedus ca pe bunica ta o obsedeaza ceva anume.ii e frica de ceva.Probabil ca ea a vazut cazuri cum ca unele fete ca tine raman insarcinate sau alte lucruri si ea cumva te apara...Eu te inteleg foarte bine ca si eu sunt aproape in aceeasi situatie cu mama mea.dar la tine e exagerat..sa te insoteasca la scoala? si sa nu te lase sa vb cu colegii tai.si ce daca is baieti corect.sunt si ei oameni si is mult mai prietenosi decat fetele..Eu zic sa te calmezi totul va fi bine.Lasa-mi adresa ta de mess sa mai vorbim.happy