| bDaniel a întrebat:

Cine ma ajuta repede va rog am intrebat o fata acum cateva saptamani cred ca sunt vreo trei daca vrea sa fie cu mine ce inseamna asta trebuie eu sa fac primul pas sau cum ajutati-ma i-am spus ce simt pentru ia tot am avut curaj si i-am zis dar cand am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine mi-a zis ca mai vedem help plzzzzzz funda doar la fete big grin

Răspuns Câştigător
| lovemusic90 a răspuns:

Pai poate asta este motivul pentru care nu a putut sa te accepte din prima, si acum daca e libera cine stie, poate ai succes. Dar incearca ce am spus in raspunsul anterior, si poate reusesti sa o faci si geloasa[adica sa petreci timp cu o alta fata sau prietena ei]. Succes.

10 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

N-a stiut cum sa te refuze, de-aia ti-a spus "Mai vedem.". Tu vorbeste din nou cu ea, poate de data asta iti va da un raspuns concret, insa n-o sufoca/stresa.
Bafta happy

| DimLight a răspuns:

Pai depinde cum ai intrebat-o si de ce. adica daca te-ai dus asa direct la ea..ca la un strain probabil ca ar fi fost ciudat sa te accepte insa daca ii place de tine incearca sa faci o alta fata sa rada sa se simta bine in prezenta ta iar ea sa vada. daca devine geloasa te place daca nu. poate nici nu trebuie sa te obosesti prea mult

| KaRa23S a răspuns:

Coporta-te in continuare curtenitor, dar nu sufocant, poate e confuzawinking. Observa-i in acelasi timp comportamentul si reactiile, sa nu o plictisesti ( mai sunt si fete fitoase). Poate are deja un prieten si nu stie ce sa faca (spun si eu). Oricum baietii trebuie sa faca primul pas. Daca a spus ''mai vedem'', mai e inca o speranta. Succes!

| Genessis a răspuns:

Eu zic sa continui sa vorbesti cu ea, insa nu legat de acest subiect.Adica sa-l lasi o perioada de o parte ca sa vezi reactia ei. Poarta-te ca si cum ati fi doar amici, pana cand vei vedea raspunsul ei.
Sper ca te-am ajutat.

| bDaniel explică:

Am uitat sa spun dupa ce am intrebat-o m-am uitat la statusul de pe facebook si am vazut ca era intr-o relatie big grin dar acum nu mai este si de asta va-m intrebat

| lovemusic90 a răspuns (pentru bDaniel):

Pai poate asta este motivul pentru care nu a putut sa te accepte din prima, si acum daca e libera cine stie, poate ai succes. Dar incearca ce am spus in raspunsul anterior, si poate reusesti sa o faci si geloasa[adica sa petreci timp cu o alta fata sau prietena ei]. Succes.

| bDaniel explică:

Treaba este ca ea sta cu mine pe aceeasi strada de cand ne-am nascut deci necunoastem de mici si totusi pe la 12 ani ea mi-a spus ca ii place de mine

| GeorgianaEuu a răspuns:

Sfatul meu este sa nu insisti mult...o sa o plictisesti.dar cand vorbesti cu ea alint-o, intreab-o despre ce ii place... Daca asa nu va functiona-incearca sa o faci geloasa! Sunt fata si daca as vedea ca baiatul de care imi place este cu alta fata nu as sta cu mainile in san! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| lovemusic90 a răspuns:

Asteapta. Timpul le rezolva pe toate. Daca o presezi, va fi si mai rau. Pentru moment, trateaz'o cu indiferenta, ca asta doare cel mai tare[din punctul meu de vedere] si probabil se va intoarce la tine cu un raspuns. Sper ca te-am ajutat.

| lucigabi a răspuns:

Mai insista dar nu prea tarewinking

| Mariuca006 a răspuns:

Pai daca ai spus ca tocmai si-a schimbat statusul si ti-a spus,, mai vedem" asta inseamna ca ii mai trebuie putin timp de la ultima relatie pentru a putea trece peste si probabil asteapta sa o impresionezi (nu stiu ceva subtil si dragut daca vrei sa faci impresie) dar sfatul meu este s-o iei usor pentru ca pote fi foarte sensibila in aceasta perioada. Mult succes happy