| Dovata_Gynutza_1990 a întrebat:

Credeti ca este mai bine sa vorbesc cu el despre ce am facut? mi-e frica de reactia lui ca asta ar fi decizia finala acum nu ar mai sta pe ganduri si se desparte de mine...ma gandesc ca am o fetita de 1 si jumatate si nu vreau sa sufere tot ce am suportat pana acum a fost pentru ea ca vreau sa aiba parinti amandoi langa ea. spuneti-mi ce e mai bine va rog!

Răspuns Câştigător
| Octavian26 a răspuns:

Da ce ai facut?! Si ce anume ai suportat pana acum?! Oricum din punctul meu de vedere vina "scaparii" tale este undeva la mijloc tocmai din pricina la ce ai suportat pana acum! Eu unu am stabilit cu a-mea sotie ca daca cumva consideram ca nu-mai suntem 1 pentru celalalt indiferent daca avem copil (ceea ce urmeaza) ne conformam si cautam o solutie pentru a nu-l ranii sau chinuii! Intr-un final asta va trebuii sa faceti si voi, chiar daca vrei sau nu tot se va afla mai devreme sau mai tarziu si tot acolo esti!

Oricum decizia iti apartine, ori duci acest lucru "pe lumea cealalta" si iti traesti viata "suportand" incontinuare doar de dragul fetitei, ori dai cu bata-n balta si cauti sa-ti construesti si tu o alta fericire alaturi de fetita ta! Sa va tareasca si sa va bucurati de ea!

Succes!

| Dovata_Gynutza_1990 explică (pentru Octavian26):

Mersi la fel pentru voi si copilul vostru dar eu nu l-am inselat doar am vb pe facebook crezi ca am facut rau?

| Octavian26 a răspuns (pentru Dovata_Gynutza_1990):

Am precizat ca nu ai lasat de inteles ce anume ai facut asa ca am presupus! Nu e nimic rau in a vorbi pe Facebook sau oricare alt site atata timp cat ai langa tine un om normal din toate punctele de vedere, de indata ce tu ai cam suferit din cauza lui inseamna ca ori e violent, ori e gelos, ori e posesiv ori pur si simplu e genul de om care nu lasa persoana de langa el sa aiba alte "contacte" in afara de el, repet nici aici nu ai precizat ce anumea "ai tras" cu el! Nu stiu daca tu chiar vrei sa fi fericita langa fetita ta, daca chiar vrei va trebuii sa realizezi ca nu o sa ai cum langa acest om!

Sfat - " da cu bata-n balta", scutura-i 'fericirea' lui si refao pe a ta!

Succes!

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ai vorbi pe facebook c-un om - maaaare șmecherie.
Dacă vrea să se despartă de tine pentru-atâta lucru - poate că-i mai bine-așa.
E un mare cretinism să închei o relație (indiferent dacă-i implicat un copil sau nu) doar pentru că partenerul a vorbit pe net cu un om. Ai vorbit pe net - n-ai făcut cybersex! Deci nu văd unde-i problema.
Eu zic să-i zici - dacă se supără și se desparte de tine, poate că-i mai bine-așa! Nu cred că un părinte poate fi extraordinar de bun dacă-i dispus să-și încheie relația cu partenerul doar pentru o conversație pe facebook.

O zi bună!

| fabiola a răspuns:

Nu stim ce ai facut, dar, in principiu cand faci ceva, mergi pana la capat: adica ai curajul comunicarii si esti responsabila de faptele tale!

| mgtow a răspuns:

Daca nu zici nimic va afla in viitor si daca zici acum cearta o sa fie pe moment dar pe alta parte raul il trage aia mica cand mai aveti discutii in casa; daca te lasa vine in vizita si nu strica din partea lui cand vre-ti sa o stabiliti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce aveti? O discutie pe facebook nu inseamna ca l-ai inselat, sau dai sa citeasca discutia sa vada ce te enerveaza la el si sa inteleaga.Dar daca reactia e alta atunci nu te iubeste, si apropo de copil e viata ta si tu decizi mai bine divortezi decat sa fii nefericita
Curajwinking

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Chiar nu inteleg de ce mai ramai cu el daca exista probleme....de dragul copilului? Gandeste-te ca cel mai mult o sa sufere detita.Ar trebui sa lamuriti o data pentru todeauna lucrurile intre voi
Noroc!

| iza4ever a răspuns:

Nu stiu ce ai facut, dar cel mai bine e sa discutati. Daca ar afla mai tarziu ca ai mintit nu o sa fie deloc mai bine.

| DITO a răspuns:

Daca el e om k-lumea iar tu ai fost proasta si l-ai inselat atunci tine-ti gura si nu te mai gandi la asta. Ai facut-o, acu' asta e!

| Dovata_Gynutza_1990 explică (pentru DITO):

Dar nu l-am inselat doar am vorbit pe facebook e rau ca am facut asta

| coszma19 a răspuns:

Iti spun dintr-o experienta cu o anumita persoana care a fost in viata mea (eu find amantu' ei), tot asa avea un baiat de 2 ani si barbatul ei era cam betiv si lucra undeva la electricitate si venea o data la 2-3 saptamani acasa si o batea si copilul a ramas cu ceva traume din cauza asta, daca nu te intelegi bine cu el mai bine renunta ca te chinui si pe tine si copilul poate te gandesti la binele copilului da e si importat binele tau.

| Dovata_Gynutza_1990 explică:

mi-e frica sa vorbesc cu el ca el de atatea ori cand ii greseam cu ceva imi spunea ca ultima data care fac asta daca ii mai fac vreo greseala o sa inchida telefonul si nu mai dau niciodata de el si ce am facut eu acum este greseala mare pe langa celelalte pentru ca el pe fostul iubit nu l-a uitat de fiecare data cand ne intalneam la disco cu el imi scotea ochii ca ma uit la el chiar daca eu nu faceam treaba asta am 3 ani de casnicie cu el si nici acum nu a uitat si daca ii spun ce am facut si mai ales cu cine am vorbit el nu mai asteapta sa explic isi face alte impresii mult mai grave si de aia mi-e frica ca daca se tine de cuvant si nu mai dau niciodata de el? va dati seama cred ca inebunesc....va rog frumos ajutati-ma! ca pentru mine este foarte greu sa traiesc asa! simt ca ma distrug sufleteste! ajutati-ma sa gasesc un raspuns corect sa nu iasa nimeni ranit! va multumesc din suflet...