| Tertil a întrebat:

Credeți că este normal ca o femeie să-și maltrateze partenerul de viață? Sunt de 3 ani într-o relație cu o femeie care mă bate frecvent și chiar nu mai știu încotro să o iau. La începutul relației, am crezut că ea este aleasa inimii mele și ceea ce am găsit la ea nu am găsit la alte femei însă, după un an de relație am descoperit că este alcoolică și dependentă de păcănele și, văzând acest lucru, am încercat să o îndrept, să o aduc pe drumul cel bun însă toate încercările mele s-au dovedit a fi un fiasco, de fiecare dată. Nu pot să ies la un birt să beau o țuică cu colegii mei căci de fiecare dată mă trezesc cu ea lângă mine și pe deasupra, mă mai și bate și mă face de râs de față cu prietenii mei de pahar iar lucrul acesta a început să mă deranjeze. Noi locuim la țară și eu dețin o fermă de viței dar am și un job în același timp și toate certurile se iscă din prisma vitelor pentru că eu, dacă sunt la serviciu, ea se duce în sat, bea peste măsură și, pe deasupra, ia din banii noștri din casă și umblă de nebună cu taxi-urile pe la oraș și vine acasă după 2-3 nopți și nu pot să-i spun mai nimic, căci ea este ceva mai voluminoasă și începe să mă bată și am început să-mi fie frică din acest motiv. Am încercat să vorbesc despre asta și cu părinții ei dar nu am cu cine vorbi deoarece în familia ei toți sunt alcoolici, cu probleme mintale și recidiviști și îmi este frică să mă duc la poliție întrucât frații ei mă amenință frecvent că dacă voi merge la sectorist mă vor dezmembra și pe mine, și pe părinții mei și sincer să fiu, îmi este puțin frică pentru că nu știu încotro s-o iau, de aceea am decis să divulg acest secret familial pe acest site în speranța că poate, cineva, îmi va putea oferi un sfat.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e normal.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Haoleu...
1. inainteaza acte de divort (sper ca nu ai dobandit ferma in timpul casniciei)
2. monteaza camere de supraveghere pe proprietatile tale
3. inregistreaza fiecare apel cu ea si membrii familiei ei
4. depune plangere la politie pentru fiecare amenintare, cu dovada (apel inregistrat)
5. ramai mai mult pe acasa, pana cand se calmeaza spiritele
6. poarta cu tine un spray de autoaparare (ala de ursi e perfect pentru rafuieli outdoor).

Nu exista alte variante, divorteaza si foloseste-te exclusiv de mijloacele legale, pentru a scapa de neamul lor.

| iulia0514 a răspuns:

E foarte simplu când te mai bate cheamă politia, depune o plângere împotriva ei, și nu doar ea e alcoolică și tu ești am impresia că abuzurile se întâmplă când amandoi sunteți rupți de beți! Deci ar fi de preferat când chemi poliția să nu fi beat

| CleanHeart a răspuns:

Te desparți de ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi la țară beți toți.

| just4ubr2015 a răspuns:

Asa de fatalau esti sa te bata femeia inseamna ca nai sange in instalatie daca dadea femeia in mine ii canta popa de mult la cap

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Mergeți Domnule la poliție ca nu asta înseamnă să iubești cu Adevărată da cu Adevărată. Asta este cu totul altceva mergeți și spuneți la poliție ce se întâmplă și spuneți cu va amenință cu moartea frați ei și ia ca așa ceva nu este Absolut normal deloc nici om sănătate nu ar face una ca asta.