| ღღШаТеНкАღღ a întrebat:

Cum credeti exista prietenie intre un baiat si o fata?

6 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Sincera sa fiu am ajuns sa cred ca aceasta intrebare nu are un raspuns concret. Exista cazuri si cazuri.Din propria experienta ti-as putea spune ca eu nu am avut parte de o prietenie, intre mine si un baiat, care sa nu implice ceva mai mult din partea unuia dintre noi dar cunosc persoane care sunt prieteni de mult timp fara altfel de sentimente straight face

| Neinteresantul a răspuns:

Daca intrebi un baiat daca poate fi doar prieten cu o fata, iti va raspunde clar ca NU.
Daca intrebi o fata acelasi lucru, iti va raspunde ca DA.

Adevarul e ca nu poate sa fie doar prietenie intre un baiat si o fata. Intotdeauna vor fi si altfel de ganduri. iar de la ganduri pana la practica, nu mai e mult.

| Zaira a răspuns (pentru Neinteresantul):

Sunt de acord cu tine si asta pentru ca baietii sunt mult mai practici(trec la practica fara sa gandesca prea mult) in schimb femeile sunt reflecteaza mai mult.
D a eu cred ca poate exista, persoana ti a fost draga dar ti ai dat seama ca nu se poate si ramaneti prieteni.In schimb el nu gandeste asa laughing

| Zambesc a răspuns:

Deci...exista! Dar de cele mai multe ori,se traduce cu o implicare mai mult sau mai putin bazata pe o dragoste neimpartasita,ceva de genul: ''Daca tot nu pot sa fiu cu ea/el,macar sa fim prieteni...'' Uneori e absurd,pentru ca nu face decat sa raneasca si mai taresad Dar totusi, difera de la caz la caz, si poate chiar si existawinking

| ღღШаТеНкАღღ explică:

Da...aveti dreptate, eu am parerea mea, dar am pus intrebarea pentru a vedea ce crede lumea...happy

| deea_3968 a răspuns:

Eu am auzit k exista
si am fost si eu prietena cu prietenul pr mele si m-am indragostit de el deci eu sp sa te lasi lipsita ...MAi bine ee cu o pr fata. sunt unele chestii pe care nu le poti discuta cu un baiat dar cu o fata poti discuta orice ...pentru ca sunteti fete happy